Reklama

Reklama

Liga Europy. Villarreal CF to naprawdę kopciuszek. Znajdziemy tylko dwa mniejsze

Liczące nieco ponad 50 tysięcy mieszkańców miasto Villareal jest jednym z trzech najmniejszych, jakie zagrały kiedykolwiek w finale europejskiego pucharu. To pokazuje jak niewielki klub doszedł aż tak daleko.

Finał Ligi Europy z Manchesterem United w Gdańsku to najważniejszy mecz w historii hiszpańskiego klubu Villareal CF, pochodzącego z 50-tysięcznego miasta w prowincji Walencja. Hiszpanie dopiero w 1997 roku po raz pierwszy awansowali do Primera Division, nie zdobyli jeszcze w swej ojczyźnie żadnego trofeum, są także jednym z najmniejszych miast reprezentowanych w tych rozgrywkach.

W historii finałów trzech europejskich pucharów (Pucharu Europy/ Ligi Mistrzów, Pucharu UEFA/Ligi Europy oraz nieistniejącego już Pucharu Zdobywców Pucharów) mieliśmy tylko dwa przypadki miast mniejszych niż Villareal. Obydwa pochodziły z Francji.

Reklama

Villareal jest prawie rekordzistą

Pierwszym jest AS Monaco, które grało w finale Ligi Mistrzów w 2004 roku i finale Pucharu Zdobywców Pucharów w 1992 roku. To państwo-miasto tworzące Księstwo Monako liczy 33 tysiące mieszkańców. Sam klub mieści się w dystrykcie Fontvieille, w którym mieszka trzy i pół tysiąca ludzi.

Drugim przypadkiem jest natomiast korsykańska SEC Bastia, która w 1978 roku doszła do finału Pucharu UEFA i przegrała go w dwumeczu z PSV Eindhoven 0-0 i 0-3. Bastia liczy dzisiaj 42 tysiące mieszkańców, a w 1978 roku mieszkało ich tutaj jeszcze mniej.

Dowiedz się więcej na temat: Villarreal CF | Primera Division | Manchester United | liga europy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje