Liga Europy: Viktoria Pilzno - SonderjyskE Haderslev 3-0 (2-0)

24 września na Doosan Aréna w Pilznie odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Viktorii Pilzno a SoenderjyskEego. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Viktorii Pilzno 3-0, który wywalczyła awans.

M. Káčer 51'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 31. minucie za Rilwana Olanrewaju wszedł Julius Eskesen.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Johan Hindsgaul z SoenderjyskEego. Była to 35. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viktorii Pilzno w 35. minucie spotkania, gdy Zdenek Ondraszek zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Viktorii Pilzno, strzelając kolejnego gola. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Adriel Ba.

Niedługo później Miroslav Kaczer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viktorii Pilzno, zdobywając kolejną bramkę w 51. minucie pojedynku. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SoenderjyskE: Victorowi Mpindiemu w 56. i Alexandrowi Hartmannowi w 70. minucie.

Chwilę później trener Viktorii Pilzno postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Adriela Ba. Na boisko wszedł Joel Kayamba, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 72. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Viktorii Pilzno: Zdenek Ondraszek, Aleš Čermák, na ich miejsce weszli: Jean-David Beauguel, Pavel Bucha. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Madsa Winthera, Johana Hindsgaula zajęli: Emil Frederiksen, Haji Wright. W doliczonej drugiej minucie spotkania arbiter pokazał kartkę Miroslavowi Kaczerowi, zawodnikowi gospodarzy.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Pierre Kanstrup
 41′ 71′ Adriel D'Avila Ba Loua
Alexander Hartmann Bah70′
90′ Aleš Čermák
Victor Sylvestre Mpindi Ekani56′
 51′ 90′ Miroslav Kaczer
Mads Winther Albæk72′
Lukáš Kalvach
Johan Hindsgaul Absalonsen35′ 74′
Jan Kopic
Anders Kvindebjerg Jacobsen
 35′ (k.) 79′ Zdenek Ondraszek
Jeppe Friborg Simonsen
90′ Pavel Bucha
Julius Eskesen31′
71′ Joel Ngandu Kayamba
Emil Frederiksen72′
Jan Kovařík
Rasmus Hjorth Vinderslev
79′ Jean-David Beauguel
Haji Wright74′

Jedenastka Viktorii Pilzno zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Viktorii Pilzno dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.