Liga Europy: VfL Wolfsburg - FK Desna Chernihiv 2-0 (1-0)

24 września na AOK Stadion odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Vfl Wolfsburg a Desnej. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Vfl Wolfsburg 2-0, który wywalczył awans.

D. Ginczek 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vfl Wolfsburg (”Wilki”) w 16. minucie spotkania, gdy Josuha Guilavogui strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Vfl Wolfsburg.

Na drugą połowę zespół Desnej wyszedł w zmienionym składzie, za Ehora Kartushova wszedł Oleksii Hutsulyak. W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Omara Marmousha z Vfl Wolfsburg, a w 57. minucie Joonasa Tamma z drużyny przeciwnej.

W 59. minucie Omar Marmoush zastąpił Paula Otávia. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Joonas Tamm osłabiając drużynę Desnej. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 57. minucie. W 62. minucie Maxence Lacroix został zmieniony przez Johna Brooksa, a za Wouta Weghorsta wszedł na boisko Daniel Ginczek, co miało wzmocnić drużynę Vfl Wolfsburg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andriego Dombrovskiego na Vitaliego Ermakova oraz Pyłypa Budkiwskiego na Illię Shevtsova.

Między 66. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Desnej.

Zespół Desnej ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Vfl Wolfsburg, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej drugiej minucie starcia zmusił do kapitulacji bramkarza Daniel Ginczek.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Yevhen Past
62′ Maxence Lacroix
Andrii Gitchenko
Jérôme Roussillon
Yukhym Konoplya66′
Maximilian Arnold
Andrii Mostovyi
 16′ Josuha Guilavogui
Vladyslav Ogirya71′
50′ 59′ Omar Khaled Mohamed Marmoush
Andrii Totovytskyi88′
78′ Wout Weghorst
Pyłyp Budkiwski84′
Pavao Pervan
Ihor Lytovka
62′ John Brooks
Vitalii Ermakov65′
59′ Paulo Otavio Rosa Silva
Serhii Starenkyi
78′  90′ Daniel Ginczek
Dmytro Khlyobas

Zawodnicy Desnej obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.