Liga Europy: Valletta FC - Bala Town FC 0-1 (0-1)

27 sierpnia na MFA Centenary Stadium w Ta'Qaliem odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Valletta FC a Bali Town. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Bali Town 1-0, który wywalczyła awans.

C. Venables 38'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną bramkę meczu dla Bali Town zdobył Chris Venables w 38. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Bali Town.

Drugą połowę jedenastka Valletta FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Miguela Albę wszedł Kyrian Nwoko. W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Aleksowi Ramsayowi, piłkarzowi Bali Town.

W 60. minucie Matteo Piciollo został zmieniony przez Taylona. Między 61. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej. W 68. minucie Shaun Dimech został zmieniony przez Taiseia Marukawę, co miało wzmocnić zespół Valletta FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stevena Lesliego na Kierana Smitha w 69. minucie oraz Raula Correię na Henry'ego Jonesa w tej samej minucie.

Jonny Spittle
68′ Shaun Dimech
Anthony Stephens
Rowen Muscat
William Albert Evans
66′ Enmy Manuel Peña Beltre
Steven William Leslie69′
46′ Miguel Ángel Alba
Lassana Nalatche Mendes
Mario Fontanella
Oliver Shannon
81′ Santiago Malano
Chris Venables  38′
60′ Matteo Piciollo
Nathan Peate
68′ Taisei Marukawa
Henry Lloyd Jones79′ 88′
46′ Kyrian Nwoko
Lee Robert Molyneux88′
60′ Taylon Nicolas Correa Marcolino
Llyr Morris
Nicholas Pulis
Kieran Smith69′

Przewaga drużyny Valletta FC w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Valletta FC, a piłkarzom gości przyznał cztery.

Zespół Valletta FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.