Liga Europy. Tottenham Hotspur - Wolfsberger 4-0 w 1/16 finału. "Koguty" awansowały do 1/8

W rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy Tottenham pokonał na własnym stadionie 4-0 ekipę Wolfsberger AC. W ten sposób "Koguty" - jako pierwsza drużyna w stawce - zapewniły sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Ozdobą spotkania był gol, którego zdobył Dele Alli.

Anglik trafił do siatki w 10. minucie. Najpierw zagrał piłkę na prawe skrzydło do Matta Doherty'ego, a gdy otrzymał podanie zwrotne w pole karne, przyjął piłkę i uderzył przewrotką nie do obrony.

Choć po pierwszym meczu gospodarze mieli sporą zaliczkę (wygrali 4-1), postanowili pójść za ciosem. Tuż po przerwie Alli wcielił się w rolę asystującego i dograł piłkę wprost na głowę Carlosa Viniciusa, który zdobył bramkę na 2-0.

W 73. minucie do siatki trafił wprowadzony na murawę cztery minuty wcześniej Gareth Bale. Kilka minut przed końcem dublet skompletował Carlos Vinicius, który wykorzystał dogranie kolegi po fatalnym błędzie defensywy gości i przypieczętował w ten sposób triumf Tottenhamu.

Manuel Kuttin
36′ 74′ Matt Doherty
Gustav Niklas Henriksson
77′ Toby Alderweireld
Luka Lochoshvili
Eric Dier
Dominik Baumgartner61′ 65′
65′ Ben Davies
Michael Novak46′
81′ Moussa Sissoko
Kai Lukas Stratznig79′
68′ Erik Lamela
Jonathan Scherzer65′
69′ Steven Charles Bergwijn
Christopher Wernitznig63′
Harry Winks
Michael Liendl
 10′ 81′ Dele Alli
Cheikhou Dieng
 50′, 83′ Carlos Vinícius Alves Morais
Dario Vizinger46′
Hugo Lloris
Alexander Kofler
74′ Marcel Lavinier
David Franz Skubl
Sergio Reguilón Rodríguez
Guram Giorbelidze65′
Japhet Tanganga
Mario Pavelić46′
81′ Nile John
Stefan Perić65′
69′ Lucas Moura
Nemanja Rnić79′
Tanguy Ndombèlé Alvaro
Lukas Schöfl
68′  73′ Gareth Bale