Liga Europy. Szalony mecz Realu Betis z Celtikiem. Gol Josipa Juranovicia

Real Betis po emocjonującym meczu pokonał 4-3 Celtic Glasgow w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Jedną z bramek dla szkockiego klubu zdobył z rzutu karnego Josip Juranović, były piłkarz Legii Warszawa.

Liga Europy: sprawdź szczegóły

To był mecz, który chce się oglądać! Spotkanie Realu Betis z Celtikiem było znakomitą reklamą Ligi Europy - ze względu na emocjonujący przebieg spotkania i grad bramek.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla Celticu, który nic nie robił sobie z trudów wyjazdu. Już po kwadransie wynik meczu otworzył Albian Ajeti, a chwilę później było 2-0 dla Celticu.

Josip Juranović z golem w Lidze Europy

Drugi gol padł z rzutu karnego, a co ciekawe, egzekwował go Josip Juranović, który niedawno przeniósł się do szkockiego klubu z Legii Warszawa.

To zadziałało mobilizująco na gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Najpierw Juan Miranda, a później Juanmi wpisywali się na listę strzelców.

Początek drugiej połowy także był zabójczy w wykonaniu Betisu! W 51. i 53. minucie zadali dwa ciosy, po których Celtic miał się już nie podnieść. Najpierw prowadzenie Hiszpanom dał Borja Iglesias, a bramkę na 4-2 ponownie zdobył Juanmi.

Celtic nie zamierzał jednak składać broni i w 87. minucie po golu Anthony'ego Ralstona zrobiło się 3-4. Ostatecznie Szkotom zabrakło czasu, by doprowadzić do remisu.

Real Betis - Celtic Glasgow 4-3 (2-2)

Bramki: 0-1 Ajeti (15.), 0-2 Juranović (27. - rzut karny), 1-2 Miranda (32.), 2-2 Juanmi (35.), 3-2 Iglesias (51.), 4-2 Juanmi (53.), 4-3 Ralston (87.).

Liga Europy
2021-09-16 18:45 | Stadion: Estadio Benito Villamarín | Widzów: 30893 | Arbiter: Fran Jović
Carl Anders Theodor Starfelt
 32′ 69′ Juan Miranda González
Josip Juranović  27′ (k.)
82′ Sergio Canales
Tomas Petar Rogić
54′ Sanchez Joaquin
David Turnbull
 34′, 53′ Juan Miguel Jiménez López
Ismaila Wafougossani Soro8′ 56′
20′ 69′ Andres Guardado
João Pedro Neves Filipe
32′ 68′ Nabil Fekir
Albian Afrim Ajeti  13′
 50′ Borja Iglesias Quintas
Adam Montgomery
Rui Tiago Dantas da Silva
Scott Bain
Héctor Bellerín
Vasilis Cornelius Barkas
69′ 90′ Alexandre Moreno Lopera
Dane Murray
Germán Alejandro Pezzella
Liam Scales
Edgar Paul Akouokou
Osaze Urhoghide
69′ William Carvalho
Stephen Welsh
68′ Guido Rodríguez
Ewan Henderson
Rodrigo Sánchez Rodriguez
James McCarthy56′
Willian José da Silva
Liam Darren Shaw
82′ Roberto González Bayón

54′ 62′ Aitor Ruibal García