Reklama

Reklama

Liga Europy: Steaua Bukareszt - Shirak FC 3-0 (1-0)

27 sierpnia na Arena Naţională w Bukareszcie odbył się mecz rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Steaua a Shiraka. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Steaua 3-0, który wywalczyła awans.

27 sierpnia na Arena Naţională w Bukareszcie odbył się mecz rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Steaua  a Shiraka. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Steaua 3-0, który wywalczyła awans.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Już w pierwszych minutach drużyna Steaua próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 22. minucie kartkę otrzymał Zhirayr Margaryan z Shiraka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Steaua w 34. minucie spotkania, gdy Darius Dumitru zdobył pierwszą bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Iulian Cristea, zawodnik gospodarzy.

Reklama

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Steaua.

Drugą połowę jedenastka Steaua rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sergiu Bușa wszedł Alexandru Buziuc. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Hrajrowi Mkojanowi z zespołu gości. Była to 65. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Steaua w 65. minucie spotkania, gdy Florin Tănase strzelił z karnego drugiego gola. W 69. minucie w zespole Shiraka doszło do zmiany. Solomon Udo wszedł za Dawita Manojana.

W 74. minucie Arman Aslanyan został zastąpiony przez Juniora Avo. W tej samej minucie Uroš Nenadović został zmieniony przez Artema Gevorkyana, co miało wzmocnić drużynę Shiraka. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dennisa Mana na Olimpiu Moruțana.

Niedługo później Alexandru Buziuc wywołał eksplozję radości wśród kibiców Steaua, zdobywając kolejną bramkę w 83. minucie starcia. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Steaua doszło do zmiany. Ionuț Vînă wszedł za Florina Tănase'a.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Drużyna Steaua była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Shiraka przyznał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL