Liga Europy: Sporting Lizbona - Aberdeen FC 1-0 (1-0)

24 września na Estádio José Alvalade w Lizbonie odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Sportinga a Aberdeen. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Sportinga 1-0, który wywalczył awans.

Tiago Tomás 7'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga w siódmej minucie spotkania, gdy Tiago Tomás zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Lucianowi Viettowi z zespołu gospodarzy. Była to 30. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sportinga.

W 64. minucie kartkę obejrzał Tiago Tomás z Sportinga. W 69. minucie Dylan McGeouch zastąpił Scotta Wrighta.

Na 13 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Sportinga doszło do zmiany. Andraż Szporar wszedł za Tiaga Tomása. Trener Aberdeen postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Marleya Watkinsa i na pole gry wprowadził napastnika Ryana Edmondsona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 83. minucie Shaleum Logan został zmieniony przez Connora McLennana, co miało wzmocnić drużynę Aberdeen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Wendla na Daniela Bragançę oraz Pedro Porra na Gonzala Platę.

W doliczonej trzeciej minucie spotkania kartką został ukarany Lewis Ferguson, zawodnik gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Shaleum Logan83′
88′ Pedro Antonio Porro Sauceda
Ashton Taylor
Nuno Alexandre Tavares Mendes
Lewis Ferguson
Matheus Luiz Nunes
Jonny Hayes
86′ Marcus Wendel Valle da Silva
Ryan Hedges
Jovane Eduardo Borges Cabral
Ross McCrorie
 7′ 64′ 77′ Tiago Barreiros de Melo Tomás
Dylan McGeouch69′
30′ Luciano Darío Vietto
Niall McGinn
86′ Daniel Santos Bragança
Funso-King Ojo
Joelson Augusto Mendes Mango Fernandes
Ryan Edmondson81′
88′ Gonzalo Jordy Plata Jiménez
Connor McLennan83′ 90′
77′ Andraż Szporar
Scott Wright69′

Zespół Sportinga był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Sportinga otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.