Liga Europy: SL Benfica Lizbona - Eintracht Frankfurt 4-2 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym

Benfica Lizbona wykonała duży krok w kierunku półfinału Ligi Europy. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Portugalczycy wygrali u siebie z Eintrachtem Frankfurt 4-2 (2-1). Bohaterem spotkania był 19-letni Joao Felix, który popisał się hat-trickiem i asystą.

Od 20. minuty Eintracht musiał sobie radzić w dziesiątkę. Joao Felix znakomicie zagrał do Gedsona Fernandesa, który wychodził sam na sam z bramkarzem. Na murawę powalił go Obite N'Dicka za co zobaczył czerwoną kartkę, a sędzia Anthony Taylor podyktował rzut karny. "Jedenastkę" wykorzystał Joao Felix. Kevin Trapp wyczuł intencję 19-latka, ale nie dał rady sięgnąć piłki.

Lepszego scenariusza piłkarze Benfiki nie mogli sobie wymarzyć. Tymczasem osłabiony Eintracht w 40. minucie doprowadził do wyrównania. Ante Rebić podał do Luki Jovicia, który trafił do siatki z 10 metrów.

Na przerwę w lepszych humorach schodzili jednak gospodarze, a stało się za sprawą Joao Felixa. Utalentowany 19-latek popisał się ładnym strzałem z 25 metrów i Trapp znów musiał wyciągać piłkę z siatki.

Liga Europejska
2019-04-11 21:00 | Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) | Widzów: 54175 | Arbiter: A. Taylor
Kevin Trapp
66′ Sébastien Corchia
David Ángel Abraham
Alex Grimaldo
Makoto Hasebe82′
. Jardel
Martin Hinteregger
 50′ Ruben Santos
Obite Evan N'Dicka20′
60′ Silva Rafa
Sebastian Rode85′
82′ 85′ Andreas Samaris
Luka Jović  40′ 4′ 60′
 21′ (k.), 43′, 54′ João Félix Sequeira
Jetro Willems
66′ Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi
Jonathan de Guzmán60′
85′ Andrija Żivković
Mijat Gaćinović85′
João Pedro Neves Filipe
Lucas Torró Marset
60′ Haris Seferović
Gonçalo Mendes Paciencia68′  72′

Joao Felix koncert dał również po zmianie stron. W 50. minucie Benfica prowadziła już 3-1. Alex Grimaldo dośrodkował z rzutu rożnego. Joao Felix przedłużył zagranie, a Ruben Dias z bliska dopełnił formalności.

Kilka minut później znów radość zapanowała wśród kibiców Benfiki. Grimaldo idealnie podał z lewego skrzydła do Joao Felixa, który z 11 metrów pokonał Trappa. Futbolówka między nogami bramkarza wpadła do bramki. W ten sposób 19-latek skompletował pierwszego w seniorskiej karierze hat-tricka.

W 69. minucie oko w oko z Trappem stanął Haris Seferović, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Bramkarz Eintrachtu wyszedł jednak zwycięsko z tego pojedynku.

Wcześniej trener Eintrachtu Adolf Huetter przeprowadził dwie zmiany. Na boisko weszli Jonathan de Guzman i Goncalo Paciencia. Okazało się, że szkoleniowiec miał nosa, bo ten duet przeprowadził akcję, która zakończyła się golem dla przyjezdnych. De Guzman dośrodkował z rzutu rożnego, a celną "główką" popisał się Goncalo Paciencia.

W 78. minucie bardzo dobrą okazję dla Eintrachtu zmarnował Filip Kostić. W doliczonym czasie gry Goncalo Paciencia miał znakomitą okazję na swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Bramkarz Benfiki Odisseas Vlachodimos stanął jednak na wysokości zadania