Liga Europy: Sevilla Futbol Club - AS Roma 2-0 (2-0)

6 sierpnia na Schauinsland-Reisen-Arena w Duisburg odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Sevilla FC a AS Roma. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Sevilla FC 2-0, który wywalczyła awans.

Y. En-Nesyri 44'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sevilla FC w 21. minucie spotkania, gdy Reguilón strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Ever Banega.

Drużyna AS Roma ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Sevilla FC, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie wynik na 2-0 podwyższył Youssef En-Nesyri. Asystę przy golu zanotował Lucas Ocampos.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Aleksandar Kolarov z AS Roma. Była to 45. minuta pojedynku. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

W 57. minucie w drużynie ”Wilków” doszło do zmiany. Lorenzo Pellegrini wszedł za Nicola Zaniola. W tej samej minucie Amadou Diawara został zastąpiony przez Carlesa Péreza.

Od 61. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sevilla FC i jedną drużynie przeciwnej. W 10. minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gianluca Mancini osłabiając tym samym zespół AS Roma.

Aleksandar Kolarov45′ 78′
 21′ Sergio Reguilón Rodríguez
Gianluca Mancini90′
61′ Diego Carlos Santos Silva
Bruno Peres
68′ Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre
Leonardo Spinazzola
90′ Lucas Ariel Ocampos
Bryan Cristante
Ever Banega
Amadou Diawara57′
Francisco Fernando
Henrich Mchitarjan
90′ Joan Jordán Moreno
Nicolo Zaniolo57′
 44′ 90′ Youssef En-Nesyri
Gonzalo Villar del Fraile78′
90′ Franco Damián Vázquez
Nikola Kalinić
90′ Luuk de Jong
Justin Kluivert
68′ Munir El Haddadi
Carles Pérez Sayol57′

Drużyna ”Wilków” zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom AS Roma, a piłkarzom Sevilla FC pokazał dwie żółte.