Liga Europy: Servette FC - MFK Rużomberok 3-0 (0-0)

27 sierpnia na Stade de Genève w Carouge odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Servette a Rużomberok. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Servette 3-0, który wywalczyło awans.

A. Antunes 86'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół Servette zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Rużomberok była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 21. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Servette i jedną drużynie przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Miroslav Stevanović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Servette, zdobywając bramkę w 54. minucie meczu. W 60. minucie za Dalibora Takáča wszedł Peter Ďungel.

W 65. minucie kartkę dostał Timotej Múdry z Rużomberok. W tej samej minucie trener Rużomberok postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Timoteja Múdrego. Na boisko wszedł Adam Brenkus, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 69. minucie Varol Taşar został zmieniony przez Alexis Antunes, a za Kastriota Imeriego wszedł na boisko Boris Cespedes, co miało wzmocnić drużynę Servette. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ladislava Almásiego na Tomáša Bobčeka.

Zespół Rużomberok ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 13 minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Arial Mendy.

W 78. minucie kartką został ukarany Ján Maslo, piłkarz gości.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania wynik na 3-0 podwyższył Alexis Antunes.

W 87. minucie w zespole Servette doszło do zmiany. Andrea Maccoppi wszedł za Timothé Cognata. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Matúš Macík
 77′ Arial Benabent Mendy
Matej Čurma
28′ Steve Rouiller
Matej Madleňák
Vincent Julien Sasso
Ján Maslo78′
Anthony Sauthier
Alexander Mojžiš
87′ Timothé Cognat
Matej Kochan
76′ Kastriot Imeri
Timotej Múdry65′ 65′
Gaël Bella Ondoua
Dalibor Takáč60′
 54′ Miroslav Stevanović
Marek Zsigmund34′
21′ 69′ Varol Salman Tasar
Adam Brenkus65′
69′  86′ Alexis Antunes Gomez
Peter Ďungel60′
76′ Boris Cespedes
Matúš Kmet
87′ Andrea Maccoppi
Tomáš Bobček70′
Alban Ajdini
Martin Boďa

Drużyna Servette była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy Servette obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.