Reklama

Reklama

Liga Europy. Rozlosowano zestaw par ostatniej fazy zmagań

W szwajcarskim Lyonie odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych i półfinałowych Ligi Europy. Triumfatora rozgrywek wyłoni turniej Final Eight w Niemczech. Finał odbędzie się 21 sierpnia w Kolonii.

Zmagania w Lidze Europy, podobnie jak w LM, zostały przerwane w fazie 1/8 finału. Rozegrano sześć z ośmiu zaplanowanych meczów. Na wyłonienie zwycięzcy czekają jeszcze pary Inter Mediolan - Getafe oraz Sevilla FC - AS Roma. Zdecyduje o tym tylko jeden mecz na neutralnym stadionie w Niemczech. 

Pozostałe rewanże odbędą się zgodnie z planem 5-6 sierpnia.

O końcowym triumfie zadecyduje turniej Final Eight, którego gospodarzem będą cztery niemieckie miasta: Kolonia, Duisburg, Duesseldorf oraz Gelsenkirchen. Ćwierćfinały odbędą się 10 i 11 sierpnia, półfinały 16 i 17 sierpnia. O awansie zdecyduje tylko jeden mecz. 

Reklama

Finał zaplanowano na 21 sierpnia. Pierwotnie jego areną miał być Gdańsk. Ostatecznie dostąpi tego zaszczytu w przyszłym roku. W bieżącej edycji decydujące starcie odbędzie się w Kolonii. 

O szlagierach możemy póki co dyskutować tylko teoretycznie. W ćwierćfinale najciekawiej zapowiada się potencjalne starcie Interu Mediolan z Bayerem Leverkusen. Z kolei w fazie półfinałowej może dojść do konfrontacji AS Roma z Manchesterem United!  

Pary ćwierćfinałów Ligi Europy:

VfL Wolfsburg/Szachtar Donieck (1-2) -  Eintracht/FC Basel (0-3)

LASK Linz/Manchester United (0-5) - Istanbuł BB/ FC Kopenhaga (1-0)

Getafe/Inter Mediolan - Glasgow Rangers/Bayer Leverkusen (1-3)

Olympiakos/Wolverhampton (1-1) - Sevilla/AS Roma

Półfinały:

Olympiakos/Wolverhampton (1-1) - Sevilla/AS Roma kontra LASK Linz/Manchester United (0-5) - Istanbuł BB/ FC Kopenhaga (1-0)

Getafe/Inter Mediolan - Glasgow Rangers/Bayer Leverkusen (1-3) kontra   VfL Wolfsburg/Szachtar Donieck (2-1) -  Eintracht/FC Basel (0-3)

Triumfator 1. półfinału będzie gospodarzem finału w Kolonii, jaki zostanie rozegrany 21 sierpnia.

Zobacz szczegóły z Ligi Europy

Reklama

Reklama

Reklama