Liga Europy: Royal Charleroi Sporting Club - Partizan Belgrad 2-1 (1-0,1-1)

24 września na Stade du Pays de Charleroi odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Sportinga Charleroi a Partizanu. Starcie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem Sportinga Charleroi 2-1, który wywalczył awans.

S. Soumah 53'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie bramkę zdobył Dorian Dessoleil.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sportinga Charleroi.

Drugą połowę drużyna Partizanu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Filipa Stevanovicia wszedł Seydouba Soumah.

Jedenastka Partizanu wyrównała wynik meczu. W 53. minucie bramkę wyrównującą zdobył Seydouba Soumah.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Lazar Marković z zespołu gości. Była to 54. minuta spotkania. W 90. minucie Uroš Vitas został zastąpiony przez Bojana Ostojicia.

Frank Bagnack
 10′ Dorian Dessoleil
Aleksandar Miljković
Steeven Willems
Slobodan Urošević
109′ Mamadou Fall
Uroš Vitas90′
93′ 112′ Ali Gholizadeh
Takuma Asano111′
Marco Ilaimaharitra
Lazar Marković54′
114′ Joris Kayembe Ditu
Bibras Natcho98′
Ryota Morioka
Saša Zdjelar
Shamar Nicholson
Umar Sadiq Mesbah
 108′ 118′ Kaveh Rezaei
Filip Stevanović46′
Rémy Descamps
Nemanja Stevanović
Modou Diagne
Bojan Ostojić90′ 107′
114′ Ivan Goranov
Milan Smiljanić
118′ Guillaume Gillet
Seydouba Soumah46′  53′
Gaëtan Hendrickx
Aleksandar Šćekić98′
109′ Ken Nkuba Tshiend
Bojan Matić
112′ Lucas Ribeiro Costa
Dennis Stojković111′

Po rozpoczęciu dogrywki arbiter pokazał kartkę Alemu Gholizadehowi, piłkarzowi Sportinga Charleroi. W 98. minucie w drużynie Partizanu doszło do zmiany. Aleksandar Šćekić wszedł za Bibrasa Natchę.

W pierwszych minutach drugiej części dogrywki kartkę obejrzał Bojan Ostojić z Partizanu.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 108. minucie Kaveh Rezaei dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 109. minucie Mamadou Fall został zmieniony przez Kena Nkubę, a za Alego Gholizadeha wszedł na boisko Lucas Costa, co miało wzmocnić drużynę Sportinga Charleroi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Takumę Asana na Dennisa Stojkovicia. Chwilę później trener Sportinga Charleroi postanowił bronić wyniku. W 114. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jorisa Kayembe'a wszedł Ivan Goranov, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. W 118. minucie w jedenastce Sportinga Charleroi doszło do zmiany. Guillaume Gillet wszedł za Kaveha Rezaeiego.

Dogrywkę wygrał zespół gospodarzy który zdobył jedną bramkę.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Partizanu przyznał dwie.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy.