Liga Europy: Rosenborg Trondheim - Breidablik UBK 4-2 (4-0)

27 sierpnia na Lerkendal Stadion w Trondheim odbył się mecz rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Rosenborga a Breidablik UBK. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Rosenborga 4-2, który wywalczył awans.

T. Mikkelsen 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Torgeir Børven wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rosenborga , strzelając gola w trzeciej minucie pojedynku.

Drużyna Breidablik UBK ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Po kwadransie gry wynik na 2-0 podwyższył Tore Reginiussen.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Even Hovland.

W 25. minucie sędzia pokazał kartkę Alexandrowi Sigurðasonowi, zawodnikowi gości.

W 29. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Torgeir Børven z Rosenborga. W 30. minucie arbiter pokazał kartkę Kristofferowi Zachariassenowi z Rosenborga.

W 39. minucie Andri Yeoman został zastąpiony przez Ólívera Sigurjónssona. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Gjermund Åsen, piłkarz Rosenborga. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie kartkę obejrzał Brynjólfur Willumsson z jedenastki gości.

Zawodnicy Breidablik UBK w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Viktor Einarsson.

W 61. minucie Edvard Tagseth został zmieniony przez Filipa Brattbakka, a za Vegara Eggena wszedł na boisko Warren Kamanzi, co miało wzmocnić zespół Rosenborga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandra Sigurðasona na Kristinna Steindórssona oraz Róberta Þorkelssona na Viktora Margeirssona. W doliczonym czasie gry kartkę dostał Carlo Holse z Rosenborga. W doliczonej pierwszej minucie meczu wynik ustalił z rzutu karnego Thomas Mikkelsen.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-2.

Anton Ari Einarsson
80′ Vegar Eggen Hedenstad
Elfar Freyr Helgason
 24′ Even Hovland
Damir Muminovic
 17′ Tore Reginiussen
Viktor Karl Einarsson  60′
Erlend Dahl Reitan
Gísli Eyjólfsson
45′ Gjermund Åsen
Höskuldur Gunnlaugsson
61′ Edvard Sandvik Tagseth
Róbert Orri Þorkelsson78′
30′ Kristoffer Zachariassen
Brynjólfur Darri Willumsson57′
 3′, 29′ Torgeir Børven
Andri Rafn Yeoman39′
90′ Carlo Holse
Thomas Mikkelsen  90′ (k.)
Dino Islamovic
Alexander Helgi Sigurðason25′ 70′
Sander Tangvik
Gunnleifur Vignir Gunnleifsson
80′ Warren Kamanzi
Kwame Quee
61′ Filip Brattbakk
Ólíver Sigurjónsson39′

Kristinn Steindórsson70′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Rosenborga, która potrzebowała tylko ośmiu celnych strzałów, żeby cztery razy pokonać bramkarza rywali.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Rosenborga w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości wykorzystał wszystkie zmiany.