Liga Europy: Riga FC - SP Tre Fiori 1-0 (0-0)

18 września na Stadions Skonto w Rydze odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami FC Riga a Tre Fiori. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC Riga 1-0, który wywalczyła awans.

Pedrinho 57'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna Tre Fiori zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FC Riga była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Tre Fiori: Nicolasowi Santoniemu w 29. i Giovanniemu Boniniemu w 39. minucie.

Jedyną bramkę meczu zdobył Pedrinho dla drużyny FC Riga. Bramka padła w tej samej minucie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Tre Fiori: Pierowi Figonemu w 59. i Paolowi Vandiemu w 74. minucie.

Chwilę później trener FC Riga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Stefana Miloševicia. Na boisko wszedł Richard Mbombo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 79. minucie Nicolas Santoni został zastąpiony przez Durella Bilendo. W 83. minucie Luca Angelini został zmieniony przez Paola Martiniego, co miało wzmocnić jedenastkę Tre Fiori. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pedrinha na Vyacheslava Sharpara.

W 88. minucie kartkę dostał Joel Apezteguía z zespołu gości. Trener Tre Fiori postanowił zagrać agresywniej. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu zmienił obrońcę Paola Vandiego i na pole gry wprowadził napastnika Lorenza Perotta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Giovanni Bonini39′
 57′ 85′ Pedro Filipe Barbosa Moreira
Joel Apezteguía Hijuelos88′
78′ Stefan Milošević
Andrea Tamagnini
85′ Vyacheslav Sharpar
Lorenzo Perotto90′
78′ Richard Kule Mbombo

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Tre Fiori pokazał pięć żółtych.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Tre Fiori w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.