Liga Europy. Olympiakos Pireus - Arsenal 1-3 w 1/8 finału

Arsenal Londyn przywiózł dobrą zaliczkę z Grecji w 1/8 finału Ligi Europy. "Kanonierzy" pokonali na wyjeździe Olympiakos Pireus 3-1.

Liga Europy
2021-03-11 21:00 | Stadion: Stadio Georgios Karaiskáki | Arbiter: Daniel Siebert
Mohamed Elneny 85'

Arsenal w pierwszej połowie meczu miał kilka okazji na strzelenie gola. Już w trzeciej minucie Martin Odegaard źle trafił w piłkę i zamiast bramki mieliśmy niecelny strzał.

Cztery minuty później, po dośrodkowaniu Hectora Bellerina, Pierre-Emerick Aubameyang "główkował", jednak Jose Sa zdołał sparować piłkę na poprzeczkę.

Goście objęli prowadzenie w 34. minucie. Odegaard oddał mocny strzał zza pola karnego, piłka leciała w środek bramki, ale Sa próbował bronić jedną ręką i przepuścił go do siatki. To było pierwsze trafienie Norwega wypożyczonego z Realu Madryt w barwach "Kanonierów".

Olympiakos swoje nieliczne szanse miał po błędach rywala. Jak w 40. minucie, kiedy David Luiz stracił piłkę we własnym polu karnym, jednak Giorgos Masouras oddał niecelny strzał, a mógł jeszcze podać do niepilnowanego Youssefa El-Arabiego.

Kolejną pomyłkę Arsenalu Grecy już wykorzystali w 58. minucie. Bernd Leno zagrał nogą do Daniego Ceballosa, ten chciał odwrócić się z piłką, ale stracił ją na rzecz El-Arabiego, który oddał skuteczny strzał zza pola karnego.

Dla hiszpańskiego pomocnika "Kanonierów" to był już drugi błąd prowadzący do straty gola w tym sezonie Ligi Europy.

Gospodarze się rozkręcali. W 67. minucie przeprowadzili wyśmienitą akcję. Konstantinos Fortounis podał do Mohameda Camary, który z pierwszej piłki zagrał do Lazara Randjelovicia. Serb chciał zrewanżować się Gwinejczykowi, ale piłka dotarła do El-Arabiego, którego strzał, po rykoszecie od Bellerina, wyszła na rzut rożny.

To jednak Arsenal zadał drugi cios w 79. minucie. Po krótko rozegrany rzucie rożnym dośrodkował Willian, a Gabriel Paulista przeskoczył Yanna M'Vilę i skierował piłkę głową do siatki.

Wynik meczu został ustalony na pięć minut przed końcem. Mohamed Elneny podprowadził piłkę i przymierzył zza pola karnego, a ta pod odbiciu się od słupka znalazła drogę do bramki.

. David Luiz
22′ Yann Gérard M'Vila
Gabriel dos Santos Magalhães  79′ 43′
46′ Oleg Reabciuk
Kieran Tierney
37′ Andreas Bouchalakis
Thomas Partey55′
59′ Armindo Tué Na Bangna
Bukayo Saka82′
Mohamed Mady Camara
. Willian82′
86′ Giorgos Masouras
Granit Xhaka
46′ Mathieu Valbuena
Martin Odegaard  34′ 82′
 58′ 77′ Youssef El-Arabi
Alves Soares Cedric
46′ Jose Holebas
Calum Chambers
86′ Thanasis Androutsos
Rob Holding
46′ Konstantinos Fortounis
Pablo Marí Villar
59′ Lazar Ranđelović
Daniel Ceballos Fernández55′
77′ Ahmed Hassan Mahgoub