Liga Europy: NŠ Mura - PSV Eindhoven 1-5 (1-2)

24 września na Mestni Štadion Fazanerija w Murskiej Sobocie odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami NŠ Mura a PSV. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem PSV 5-1, który wywalczył awans.

C. Gakpo 54',90'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie Maximiliano Romero został zastąpiony przez Codego Gakpa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSV w 17. minucie spotkania, gdy Donyell Malen strzelił pierwszego gola.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 21. minucie bramkę wyrównującą zdobył Nino Kouter.

Zawodnicy PSV szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Mauro Júnior.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Andrii Filipoviciowi z NŠ Mura. Była to 30. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Ryan Thomas, piłkarz PSV.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 54. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Cody Gakpo.

Po godzinie gry kartkę obejrzał Denzel Morris z zespołu gości.

Niedługo później Donyell Malen wywołał eksplozję radości wśród kibiców PSV, zdobywając kolejną bramkę w 65. minucie starcia. W 70. minucie arbiter pokazał kartkę Židze Kousowi z NŠ Mura.

Po chwili trener PSV postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Ryana Thomasa. Na boisko wszedł Michal Sadílek, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 90. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Cody Gakpo z PSV. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-5.

Denzel Justus Morris Dumfries62′
70′ Žiga Kous
Philipp Martin Max
Klemen Šturm
Jordan Teze
Luka Bobičanec
Mauro Jaqueson Júnior Ferreira dos Santos  28′
76′ Tomi Horvat
Pablo Paulino Rosario
 21′ Nino Kouter
Ryan Jared Thomas49′ 76′
Alen Kozar
Donyell Malen  17′, 65′ 86′
30′ 76′ Andrija Filipović