Liga Europy: Nomme Kalju Tallin - NŠ Mura 0-4 (0-4)

10 września na Szusza Ferenc Stadion w Budapeszcie odbył się mecz rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Nomme Kalju a NŠ Mura. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem NŠ Mura 4-0, który wywalczyła awans.

A. Kozar 36'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Kevin Žižek wywołał eksplozję radości wśród kibiców NŠ Mura , strzelając gola w 17. minucie pojedynku.

Drużyna Nomme Kalju ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka NŠ Mura, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 0-2 strzelił ponownie w 27. minucie Kevin Žižek.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NŠ Mura w 33. minucie spotkania, gdy Žiga Kous zdobył trzecią bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników NŠ Mura w 36. minucie spotkania, gdy Alen Kozar strzelił czwartego gola. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Drugą połowę jedenastka Nomme Kalju rozpoczęła w zmienionym składzie, za Arthura Jeršova wszedł Kirill Šustov. Także zespół NŠ Mura rozpoczął w zmienionym składzie, za Matica Maruškę wszedł Kai Cipot. W 66. minucie Alen Kozar został zmieniony przez Marka Brkicia.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom NŠ Mura: Janowi Gorencowi w 75. i Žanowi Karničnikowi w 77. minucie. W 78. minucie w jedenastce NŠ Mura doszło do zmiany. Amadej Maroša wszedł za Nina Koutera. Niedługo później trener Nomme Kalju postanowił wzmocnić formację obronną i w 89. minucie zastąpił zmęczonego Kirilla Antonova. Na boisko wszedł Frank Liblikmann, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Matko Obradovič
89′ Kirill Aleksandr Antonov
Jan Gorenc75′
46′ Arthur Jeršov
Marko Zalokar
89′ Frank Kenneth Liblikmann
Marko Brkić66′
Karl Karumaa
Filip Kosi
46′ Kirill Šustov
Luka Marič
Taneli Tõlgo
Kai Cipot46′
Karl Stefan Lill
Amadej Maroša78′

Vito Štrakl

Arbiter nie ukarał piłkarzy Nomme Kalju żadną kartką, natomiast zawodnikom NŠ Mura przyznał dwie żółte.

Zespół Nomme Kalju w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna NŠ Mura w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.