Liga Europy: NK Olimpija Ljubljana - Víkingur Reykjavík 2-1 (0-1,1-1)

27 sierpnia na Stadionie Stožice odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Olimpii Ljubljanej a Vikingur. Mecz zakończył się po dogrywce zwycięstwem Olimpii Ljubljana 2-1, który wywalczyła awans.

O. Karlsson 27'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Vikingur. W piątej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Soelvi Ottesen osłabiając tym samym zespół gości.

W 24. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Janowi Andrejašičowi, piłkarzowi Olimpii Ljubljanej.

W tym czasie zawodnicy Vikingur nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie bramkę zdobył Óttar Karlsson.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Uroszowi Korunowi z Olimpii Ljubljanej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Vikingur.

Drugą połowę zespół Olimpii Ljubljanej rozpoczął w zmienionym składzie, za Jana Andrejašiča wszedł Matic Fink. W 58. minucie za Dražena Bagaricia wszedł Jakov Blagaić.

Chwilę później trener Vikingur postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Júlíusa Magnússona wszedł Viktor Andrason, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. W tej samej minucie w drużynie Vikingur doszło do zmiany. Halldór Þórðarson wszedł za Nikolaja Hansena. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Ágúst Hlynsson z zespołu gości. Była to 68. minuta pojedynku.

Niedługo później trener Olimpii Ljubljanej postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Ante Vukušicia. Na boisko wszedł Jucie Lupeta, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Matic Fink wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olimpii Ljubljanej, zdobywając bramkę w 88. minucie starcia. W 90. minucie w drużynie Olimpii Ljubljanej doszło do zmiany. Michael Pavlovič wszedł za Angela Stefanova.

Ingvar Jonsson104′
24′ 46′ Jan Andrejašič
Kári Arnason
40′ Urosz Korun
Davíd Örn Atlason96′
90′ Angel Stefanov Lyaskov
Júlíus Magnússon60′
58′ Dražen Bagarić
Nikolaj Andreas Hansen60′
 106′ Radivoj Bosić
Ágúst Eðvald Hlynsson68′
71′ Ante Vukušić
Óttar Magnús Karlsson  27′
Anej Mrežar
Þórdur Ingason
46′  88′ Matic Fink
Viktor Örlygur Andrason60′
Denis Šme
Helgi Guðjónsson110′
Nik Kapun
Kristall Máni Ingason
90′ Michael Pavlovič
Halldór Jón Sigurður Þórðarson60′ 110′
58′ Jakov Blagaić
Adam Ægir Pálsson
71′ Joaquim Manuel Welo Lupeta
Dofri Snorrason96′

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w zespole Vikingur doszło do zmiany. Dofri Snorrason wszedł za Davída Atlasona. W 104. minucie żółtą kartką został ukarany Ingvar Jonsson, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olimpii Ljubljanej w 106. minucie spotkania, gdy Radivoj Bosić strzelił drugiego gola. Po rozpoczęciu drugiej części dogrywki w drużynie Vikingur doszło do zmiany. Helgi Guðjónsson wszedł za Halldóra Þórðarsona.

Dogrywkę wygrał zespół Olimpii Ljubljanej który zdobył jedną bramkę.

Drużyna Olimpii Ljubljanej była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Vikingur, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.