Liga Europy: Neftçi PFC Bakı - KF Shkupi 1927 2-1 (0-0)

27 sierpnia na Bakcell Arena w Baku odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Neftci a Shkupi 1927. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Neftci 2-1, który wywalczyło awans.

D. Darboe 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół Shkupi 1927 zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Neftci była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Oumara Goudiaby'ego z Shkupi 1927, a w 42. minucie Antona Krivotsyuka z drużyny przeciwnej.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Besara Iseniego z Shkupi 1927, a w 49. minucie Mamadou Kanego z drużyny przeciwnej. W 65. minucie za Besara Iseniego wszedł Freddy Álvarez.

W tym czasie piłkarze Neftci nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Sabir Bougrine.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Oumar Goudiaby osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 40. minucie. W 73. minucie w zespole Shkupi 1927 doszło do zmiany. Fatjon Jusufi wszedł za Ilirida Ademiego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Anton Krivotsyuk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Neftci, strzelając kolejnego gola w 88. minucie meczu. W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy Neftci: Mirabdulla Abbasov, Vojislav Stanković, a na ich miejsce weszli Steven Joseph-Monrose, Thallyson.

Drużyna gości nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku wynik ustalił Dembo Darboe.

Zespołowi Shkupi 1927 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Neftci.

Kristijan Naumovski
 88′ 42′ Anton Krivotsyuk
Bianor das Graças Lima da Silva Neto
Mamadou Pape Mbodj
Filip Gligorov
Cabir Əmirli
Darko Glishikj
90′ Thallyson Augusto Tavares Dias
Besart Krivanjeva
 66′ Sabir Bougrine
Sabit Bilalli
90′ Steven Joseph-Monrose
Dembo Darboe  90′
49′ Mamadou Kane
Ardit Iljazi
90′ Vojislav Stanković
Fırat Güllü
90′ Mirabdulla Abbasov
Fatjon Jusufi73′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Shkupi 1927 w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Zespół Neftci w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Drużyna gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch zawodników.