Liga Europy. Napoli i Chelsea bardzo blisko awansu

Napoli Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego oraz Chelsea są bardzo blisko awansu w czwartek do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Europejskiej. Oba zespoły wygrały pierwsze mecze 3-0. Wicemistrzowie Włoch rywalizują z FC Salzburg, a londyńczycy z Dynamem Kijów Tomasza Kędziory.

W rozegranym w ubiegłym tygodniu spotkaniu Napoli z Salzburgiem jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Milik. Polski napastnik grał wówczas do 81. minuty, a kwadrans wcześniej został zmieniony Zieliński.

Przy tak dużej zaliczce rewanż w Austrii wydaje się teoretycznie łatwy, choć warto wspomnieć, że Salzburg to półfinalista poprzedniej edycji LE.

Bardzo blisko awansu jest również Chelsea. "The Blues" w miniony czwartek pokonali u siebie Dynamo Kijów 3-0, a całe spotkanie w ukraińskiej ekipie rozegrał Kędziora.

Szansę udziału w kolejnej rundzie ma Dinamo Zagrzeb Damiana Kądziora, prowadzone przez byłego trenera Lecha Poznań Nenada Bjelicę. W pierwszym spotkaniu chorwacki zespół, z Polakiem grającym do 84. minuty, pokonał u siebie faworyzowaną Benficę Lizbona 1-0.

W tarapatach znalazł się Arsenal. "Kanonierzy" przegrali na wyjeździe ze Stade Rennes 1-3, choć prowadzili 1-0. Wciąż jednak sprawa awansu wydaje się otwarta, zwłaszcza przy możliwościach kadrowych londyńskiej ekipy, która w miniony weekend pokonała w angielskiej ekstraklasie Manchester United 2-0.

Blisko awansu jest walczący o utrzymanie w hiszpańskiej ekstraklasie Villarreal, który w Rosji wygrał z Zenitem Sankt Petersburg 3-1.

Mniej imponujące rezultaty osiągnęły występujące wówczas w roli gospodarza pozostałe hiszpańskie zespoły. Valencia pokonała FK Krasnodar tylko 2-1 (choć szybko zdobyła dwie bramki), natomiast Sevilla zremisowała ze Slavią Praga 2-2.

Bez bramek zakończyło się jedynie spotkanie Eintrachtu Frankfurt z Interem Mediolan.

Losowanie par ćwierćfinałowych (i półfinałowych) zaplanowano na 15 marca w szwajcarskim Nyonie.

Finał obecnej edycji Ligi Europejskiej odbędzie się 29 maja w Baku.