Reklama

Reklama

Liga Europy. Na meczach FC Kopenhaga tylko 500 zamiast 12 500 kibiców

FC Kopenhaga (FCK), rywal Piasta Gliwice w trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Europy, będzie mógł przyjąć podczas swoich najbliższych meczów tylko 500 osób na stadionie. Taką decyzję wydało w piątek duńskie ministerstwo zdrowia po gwałtownym wzroście zarażeń koronawirusem w ostatnich dniach.

Decyzja dotyczy imprez masowych, zarówno na otwartych stadionach jak i w halach. Wejdzie w życie w sobotę i będzie obowiązywać do 4 października. Do puli 500 osób wlicza się piłkarzy, trenerów, sędziów  i wszystkie osoby związane z meczem.

Reklama

Do piątku stadion Parken w Kopenhadze, o pojemności 38 tysięcy widzów, na którym FCK rozgrywa swoje mecze, miał możliwość wpuszczenia na stadion do 13 tysięcy kibiców, którzy zasiadali w sektorach po 500 osób.

Na niedzielne derby Kopenhagi FCK-Broendby sprzedano 12 500 biletów. Klub spodziewał się też znacznej sprzedaży na mecz w czwartek z Piastem.

- To nie tylko strata finansowa dla klubu lecz utrata części przewagi własnego boiska, zwłaszcza że nasza publiczność jest od lat traktowana przez piłkarzy jako dwunasty zawodnik i świetnie spełnia tą rolę - powiedział trener FCK Stale Solbakken.

Zbigniew Kuczyński

Dowiedz się więcej na temat: fc kopenhaga | koronawirus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje