Reklama

Reklama

Liga Europy: Motherwell FC - Glentoran FC 5-1 (0-0)

27 sierpnia na Fir Park odbył się mecz rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Motherwell a Glentoranu. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Motherwell 5-1, który wywalczył awans.

27 sierpnia na Fir Park odbył się mecz rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Motherwell  a Glentoranu. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Motherwell 5-1, który wywalczył awans.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Seanan Clucas z drużyny gości. Była to 10. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Seanan Clucas, osłabiając zespół gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 10. minucie.

Reklama

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Motherwell w 58. minucie spotkania, gdy Callum Lang zdobył pierwszą bramkę. W 60. minucie za Liama Grimshawa wszedł Sherwin Seedorf.

W 62. minucie Paul O'Neill został zmieniony przez Jamiego McDonagha, co miało wzmocnić drużynę Glentoranu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Calluma Langa na Tony'ego Watta. W 63. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Rickiemu Lamiemu z Motherwell.

Zespół Glentoranu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Stephen O'Donnell.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Glentoranu doszło do zmiany. Cameron Stewart wszedł za Rory'ego Donnelly'ego.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 75. minucie wynik na 3-0 podwyższył Liam Polworth.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Jamiemu McDonaghowi, piłkarzowi gości. W 78. minucie w drużynie Glentoranu doszło do zmiany. Ciarán O'Connor wszedł za Christophera Gallaghera.

Prawie natychmiast Tony Watt wywołał eksplozję radości wśród kibiców Motherwell, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie spotkania. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Motherwell doszło do zmiany. Harry Robinson wszedł za Stephena O'Donnella.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie trafił Christopher Long. W 90. minucie gola pocieszenia strzelił z karnego Robbie McDaid.

W doliczonej trzeciej minucie starcia arbiter przyznał żółtą kartkę Keithowi Cowanowi z drużyny gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 5-1.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Motherwell przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL