Liga Europy: Motherwell FC - Glentoran FC 5-1 (0-0)

27 sierpnia na Fir Park odbył się mecz rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Motherwell a Glentoranu. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Motherwell 5-1, który wywalczył awans.

R. McDaid 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Seanan Clucas z drużyny gości. Była to 10. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Seanan Clucas, osłabiając zespół gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 10. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Motherwell w 58. minucie spotkania, gdy Callum Lang zdobył pierwszą bramkę. W 60. minucie za Liama Grimshawa wszedł Sherwin Seedorf.

W 62. minucie Paul O'Neill został zmieniony przez Jamiego McDonagha, co miało wzmocnić drużynę Glentoranu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Calluma Langa na Tony'ego Watta. W 63. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Rickiemu Lamiemu z Motherwell.

Zespół Glentoranu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Stephen O'Donnell.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Glentoranu doszło do zmiany. Cameron Stewart wszedł za Rory'ego Donnelly'ego.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 75. minucie wynik na 3-0 podwyższył Liam Polworth.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Jamiemu McDonaghowi, piłkarzowi gości. W 78. minucie w drużynie Glentoranu doszło do zmiany. Ciarán O'Connor wszedł za Christophera Gallaghera.

Prawie natychmiast Tony Watt wywołał eksplozję radości wśród kibiców Motherwell, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie spotkania. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Motherwell doszło do zmiany. Harry Robinson wszedł za Stephena O'Donnella.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie trafił Christopher Long. W 90. minucie gola pocieszenia strzelił z karnego Robbie McDaid.

W doliczonej trzeciej minucie starcia arbiter przyznał żółtą kartkę Keithowi Cowanowi z drużyny gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 5-1.

Keith Cowan90′
60′ Liam David Grimshaw
Caolan Marron
Bevis Kristofer Kizito Mugabi
Patrick McClean
63′ Ricki Lamie
Gaël Bigirimana
 72′ 82′ Stephen O'Donnell
Seanan Clucas10′ 52′
Allan Campbell
Christopher Gallagher78′
Mark O'Hara
Marcus Kane
 75′ Liam Polworth
Rory Donnelly73′
 58′ 70′ Callum Lang
Robbie McDaid  90′ (k.)
 87′ Christopher Michael Long
Luke McCullough
82′ Harry David Robinson
Cameron Stewart73′
60′ Sherwin Dandery Seedorf
Jamie McDonagh62′ 76′
70′  78′ Tony Watt
Andrew Mitchell
Jordan Neil White
Ciarán O'Connor78′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Motherwell przyznał jedną żółtą.