Liga Europy: Manchester United - Linzer Athletik Sport Klub 2-1 (0-0)

5 sierpnia na Old Trafford w Manchesterze odbył się mecz rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Man United a LASku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Man United 2-1.

P. Wiesinger 55'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Petera Michorla z LASku, a w 39. minucie Scotta McTominaya z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na początku drugiej połowy to piłkarze LASku otworzyli wynik. W 55. minucie bramkę zdobył Philipp Wiesinger. W zdobyciu bramki pomógł Peter Michorl.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Jesse Lingard. Bramka padła po podaniu Juana Maty.

W 63. minucie Jesse Lingard został zmieniony przez Paula Pogbę. W 64. minucie Fred został zmieniony przez Andreasa Pereirę, co miało wzmocnić drużynę Man United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Huseina Balica na Dominika Reitera. Trener Man United postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił obrońcę Brandona Williamsa i na pole gry wprowadził napastnika Tahith Chonga. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Między 73. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Man United: Timothy Fosu-Mensah, Daniel James, na ich miejsce weszli: Teden Mengi, Anthony Martial. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Philippa Wiesingera, Andrésa Andradego zajęli: Thomas Sabitzer, Petar Filipović.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Anthony Martial. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomógł Juan Mata.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Reinhold Ranftl
84′ Timothy Evans Fosu-Mensah
Gernot Trauner
Harry Maguire
Philipp Wiesinger  55′ 73′
72′ Brandon Williams
Dominik Frieser
84′ Daniel James
Husein Balić66′
 57′ 63′ Jesse Lingard
Andrés Alberto Andrade Cedeño80′
Juan Mata
James Robert Holland
39′ Scott McTominay
Peter Michorl34′
64′ Frederico Rodrigues Santos
René Renner
Odion Jude Ighalo
Marko Raguž
Lee Grant
Thomas Gebauer
84′ Teden Mengi
Christian Ramsebner
64′ Andreas Hoelgebaum Pereira
Markus Wostry
Nemanja Matić
Stefan Haudum
63′ Paul Pogba
Valentino Müller
72′ Tahith Chong
Dominik Reiter66′
Mason Greenwood
Thomas Sabitzer73′
84′  88′ Anthony Martial

Marcus Rashford

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna LASku w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.