Liga Europy. Manchester United - Granada. Kuriozalny samobój w 90. minucie

Manchester United dopełnił formalności i zameldował się w półfinale Ligi Europy! "Czerwone Diabły" pokonały na Old Trafford Granadę 2-0. Mecz zakończył się w kuriozalny sposób. W 90. minucie piłkę do własnej bramki wpakował Jesus Vallejo.

Pierwszy meczu zakończył się zwycięstwem "Czerwonych Diabłów" 2-0 po bramkach Marcusa Rashforda oraz Bruno Fernandesa, który wykorzystał rzut karny.

W rewanżu Granada stanęła więc przed bardzo trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę formę hiszpańskiej ekipy. W 2021 roku ekipa z Andaluzji wygrała tylko trzy z 14 ligowych spotkań i na Old Trafford musiała liczyć na cud.

Błyskawiczny gol Cavaniego dla Manchesteru

Gospodarze szybko chcieli ograbić Granadę z wszelkich złudzeń. Już w szóstej minucie mogli cieszyć się z pierwszego gola. Do siatki trafił Edinson Cavani, który celnie uderzył z woleja po podbiciu piłki głową przez Paula Pogbę.

Kilkanaście minut później do wyrównania mógł doprowadzić Yangel Herrera, lecz jego strzał głową minął bramkę Manchesteru.

Po upływie drugiego kwadransa meczu w ekipie gości doszło do wymuszonej roszady. Plac gry z powodu urazu opuścił Maxime Gonalons, a jego miejsce zajął Jorge Molina.

Wynik przed przerwą nie uległ już zmianie. "Czerwone Diabły" schodziły do szatni prowadząc 1-0.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy obaj trenerzy dokonali zmian w swoich ekipach. W drużynie Manchesteru mającego na koncie żółtą kartkę Pogbę zastąpił Donny van de Beek, natomiast w zespole gospodarzy na boisku pojawili się Kolumbijczyk Luis Suarez oraz Antonio Puertas, zastępując Roberto Soldado i Kenedy'ego.

Gospodarze spokojnie kontrolowali przebieg gry, choć Granada miała okazje na strzelenie gola. Jedną z nich zmarnował w 66. minucie German Sanchez, posyłając piłkę obok słupka. W końcówce - przy uderzeniu z dystansu - lepszą celność wykazał Victor Diaz, ale David de Gea pewnie złapał futbolówkę.

Gol samobójczy i awans Manchesteru

W 90. minucie Granada zmarnowała kolejną szansę, co zemściło się w brutalny sposób. Piłkarze Manchesteru sprawnie wyprowadzili piłkę na połowę rywala, Alex Telles dośrodkował z lewej flanki, po czym futbolówka odbiła się od... Jesusa Vallejo, który pokonał własnego bramkarza.

"Czerwone Diabły" zwyciężyły na własnym terenie 2-0, wygrywając 4-0 w dwumeczu i zameldowały się w półfinale Ligi Europy. Ich rywalem będzie w nim AS Roma.

Manchester United - Granada 2-0 (4-0 w dwumeczu)

Rui Tiago Dantas da Silva
82′ Aaron Wan-Bissaka
Maxime Gonalons32′
82′ Mason Greenwood
Robert Kenedy Nunes do Nascimento46′
17′ 46′ Paul Pogba
Darwin Daniel Machís Marcano
Nemanja Matić
Angel Montoro Sanchez
73′ Bruno Fernandes
Yangel Clemente Herrera Ravelo
 6′ 60′ Edinson Cavani
Víctor David Díaz Miguel74′
82′ Brandon Williams
Patricio Nehuen Pérez82′
73′ Juan Mata
Raúl Torrente Navarro
Shola Shoretire
José Antonio Rodríguez Díaz46′
46′ Donny van de Beek
Ismael Ruiz Sánchez
Anthony Elanga
Jorge Molina Vidal32′
60′ Daniel James
Luis Javier Suárez Charris46′
Marcus Rashford

82′ Amad Diallo Traoré