Liga Europy. Manchester United - AZ Alkmaar 4-0

Manchester United w świetnym stylu zakończył fazę grupową Ligi Europy. "Czerwone Diabły" rozgromiły na Old Trafford AZ Alkmaar 4-0 (0-0) i z pierwszego miejsca w grupie L awansowały do 1/16 finału.

"Czerwone Diabły" już wcześniej zapewniły sobie awans do fazy pucharowej. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera przystąpili do pojedynku z AZ Alkmaar w doskonałych humorach. W Premier League pokonali lokalnego rywala Manchester City 2-1 i to na jego terenie. Fani na Old Trafford liczyli na kolejny popis swoich ulubieńców i się nie zawiedli, choć na gole przyszło im trochę poczekać.

W pierwszej połowie ton wydarzeniom na boisku nadawali gospodarze. Jednak bramkarz przyjezdnych Marco Bizot zachowywał czyste konto.

Worek z bramkami piłkarze MU rozwiązali w drugiej części. Festiwal strzelecki rozpoczął w 53. minucie Ashley Young, który wykorzystał dobre podanie Juana Maty i huknął pod poprzeczkę. Pięć minut później było już 2-0. Ładnym strzałem z około 20 metrów popisał się Mason Greenwood.

W 61. minucie Jordy Clasie faulował w polu karnym Greenwooda i sędzia wskazał na "wapno". Rzut karny pewnie wykorzystał Juan Mata. Bizot wprawdzie wyczuł intencje Hiszpana, ale strzał był mocny i precyzyjny.

Kolejną okazję do radości kibice MU mieli w 64. minucie. Mata, który rozgrywał doskonałe spotkanie, zagrał do Greenwooda. Ten z prawej strony zbiegł do środka i uderzył lewą nogą. Bizot skapitulował po raz czwarty. W ciągu 11 minut "Czerwone Diabły" znokautowały AZ Alkmaar.

Manchester United awansował do 1/16 finału z pierwszego miejsca w grupie L. W fazie pucharowej jest też AZ Alkmaar.

W drugim meczu tej grupy Partizan Belgrad wygrał wysoko z FK Astana 4-1. Oba zespoły odpadły z dalszej rywalizacji.

Losowanie par 1/16 finału Ligi Europy odbędzie się w poniedziałek o godzinie 13.00.

RK

Manchester United - AZ Alkmaar 4-0 (0-0)

Bramki: 1-0 Ashley Young (53), 2-0 Mason Greenwood (58), 3-0 Juan Mata (62 - rzut karny), 4-0 Mason Greenwood (64)

Marco Bizot
68′ Harry Maguire
Yukinari Sugawara68′
Axel Tuanzebe
Jonas Svensson
Brandon Williams
Owen Wijndal
 53′ 68′ Ashley Young
Stijn Wuytens
James Garner
Jordy Clasie28′
Andreas Hoelgebaum Pereira
Dani de Wit63′
 62′ (k.) Juan Mata
Teun Koopmeiners84′
Nemanja Matić
Fredrik Midtsjae58′
59′ Anthony Martial
Calvin Stengs
 58′, 64′ Mason Greenwood