Liga Europy. Manchester United - AC Milan 1-1 w pierwszym meczu 1/8 finału

Manchester United zremisował 1-1 z AC Milan w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. "Czerwone Diabły" długo prowadziły po bramce 18-letniego Amada Diallo, ale w doliczonym czasie gry wyrównał Simon Kjaer.

Zobacz zestaw par 1/8 finału Ligi Europejskiej

Manchester United - AC Milan. Jeszcze niedawno taki zestaw drużyn sugerowałby nam, że mamy do czynienia z kluczową fazą Ligi Mistrzów, może nawet finałem. Dziś obie drużyny rywalizowały jedynie na etapie 1/8 finału Ligi Europy, a wygrany dwumeczu będzie murowanym faworytem do końcowego trofeum. Zwłaszcza, że obie ekipy są na dobrej drodze, by pokonać kryzys ostatnich lat.

Spotkanie, które stało na wysokim poziomie, zdecydowanie lepiej rozpoczęła włoska drużyna, która w 12 minut zdobyła dwie bramki. Sędzia nie uznał żadnej z nich.

Najpierw na wyraźnym spalonym był Rafael Leao, ale druga bramka wzbudziła znacznie więcej kontrowersji. Po wyrzucie piłki z autu Franck Kessie minął obrońcę i widowiskowo trafił do bramki strzałem z woleja. Sędzia po analizie VAR uznał, że pomagał sobie w przyjęciu piłki ręką.

Najlepszą sytuację do zdobycia bramki przed przerwą miał jednak zespół Manchesteru United. Harry Maguire dokonał wręcz rzeczy niewyobrażalnej, pudłując z kilkudziesięciu centymetrów do pustej bramki. Anglik trafił w słupek i piłka wyszła w boisko.

Trener Ole Gunnar Solskjaer w przerwie zdecydował się zdjąć z boiska Anthony'ego Martiala, wprowadzając za niego 18-letniego Amada Diallo, sprowadzonego niedawno z Atalanty Bergamo.

Młodziutki napastnik błyskawicznie wykorzystał swoją szansę. Już pięć minut po wejściu na boisko dostał świetne podanie od Bruno Fernandesa i strzałem tyłem głowy zaskoczył wychodzącego z bramki Gianluigiego Donnarummę.

Tym samym Diallo został czwartym najmłodszym strzelcem w historii europejskich gier "Czerwonych Diabłów". Młodsi od niego byli jedynie Mason Greenwood, Marcus Rashford oraz George Best.

Wydawało się, że ten gol przesądzi o zwycięstwie United. Losy spotkania w doliczonym czasie gry odwrócił jednak Simon Kjaer. Duńczyk wyrównał stan meczu strzałem głową po rzucie rożnym i sprawił, że przed rewanżem wszystko jest jeszcze możliwe.

Manchester United - AC Milan 1-1 (0-0)

Bramka: 1-0 Diallo (50.), 1-1 Kjaer (90+1.).

Gianluigi Donnarumma
74′ Aaron Wan-Bissaka
José Diogo Dalot Teixeira
74′ Daniel James
Rade Krunić
55′ Scott McTominay
Soualiho Meité
73′ Bruno Fernandes
Franck Yannick Kessié
Nemanja Matić
Alexis Jesse Saelemaekers19′ 71′
Mason Greenwood
Rafael Alexandre Conceição Leão
54′ Anthony Martial
Brahim Abdelkader Díaz69′
Nathan Bishop
Antonio Donnarumma
Lee Grant
Ciprian Tatarusanu
74′ Brandon Williams
Matteo Gabbia
Victor Lindeloef
Riccardo Tonin
Axel Tuanzebe
Sandro Tonali69′
74′ Luke Shaw
Pierre Kazeye Rommel Kalulu Kyatengwa75′
73′ Fred
Samuel Castillejo Azuaga71′
Shola Shoretire

54′  50′ Amad Diallo Traoré