Liga Europy: Malmö FF - Lokomotiva Zagrzeb 5-0 (3-0)

24 września na Eleda Stadion odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Malmö a Lokomotivy Zagrzeb. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Malmö 5-0, który wywalczyło awans.

S. Rieks 72'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie Isaac Thelin dał prowadzenie swojej jedenastce.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Malmö , strzelając kolejnego gola. Po kwadransie gry Isaac Thelin ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Malmö w 31. minucie spotkania, gdy Adi Nalic zdobył trzecią bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Malmö wyszła w zmienionym składzie, za Jonasa Knudsena wszedł Behrang Safari.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Eric Larsson.

W 63. minucie za Erdala Rakipa wszedł Bonke Innocent. W 64. minucie kartkę otrzymał Fran Karačić z Lokomotivy Zagrzeb. W 69. minucie w zespole Lokomotivy Zagrzeb doszło do zmiany. Indrit Tuci wszedł za Sammira.

Niedługo później Søren Krukow wywołał eksplozję radości wśród kibiców Malmö, strzelając kolejnego gola w 72. minucie spotkania. W 75. minucie Marko Đira został zmieniony przez Ivana Čelikovicia, a za Sherifa Kallaku wszedł na boisko Reuben Acquah, co miało wzmocnić drużynę Lokomotivy Zagrzeb. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sørena Krukowa na Amina Sarra.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Dominikowi Kovačiciowi, piłkarzowi Lokomotivy Zagrzeb. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-0.

Marko Đira75′
46′ Jonas Knudsen
Fran Karačić64′
 52′ Eric Larsson
Denis Kolinger
Lasse Nielsen
Dominik Kovačić76′
 72′ 76′ Søren Krukow Rieks
Stipo Marković
Oscar Lewicki
Jon Mersinaj
 31′ Adi Nalic
Enis Çokaj
63′ Erdal Rakip
Sherif Kallaku84′
Jo Inge Berget
Oliver Petrak
 5′, 17′ Isaac Kiese Thelin
Jorge Sammir69′
Lamin Sarr
Alejandro dos Santos Ferreira
Franz Brorsson
Ivan Čeliković75′
46′ Behrang Safari
Petar Gluhakovic
63′ Bonke Innocent
Kemal Osmanković
Arnór Ingvi Traustason
Reuben Acquah84′
76′ Amin Sarr
Mario Ćuže
Ola Toivonen
Indrit Tuci69′

Jedenastka Malmö była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał zawodników Malmö żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.