Liga Europy: Malmö FF - Cracovia 2-0 (2-0)

27 sierpnia na Eleda Stadion odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Malmö a Cracovii. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Malmö 2-0, który wywalczyło awans. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Mateusza Wdowiaka, Michała Helika z Cracovii.

S. Rieks 44'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszej minucie bramkę zdobył Jo Inge Berget.

Między 14. a 31. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Malmö i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Malmö, zdobywając kolejną bramkę. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy nie dał szans obrony bramkarzowi Søren Krukow.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Drugą połowę zespół Cracovii rozpoczął w zmienionym składzie, za Rivaldinha wszedł Milan Dimun. W 58. minucie Michal Sipľak został zastąpiony przez Diego.

Po chwili trener Malmö postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Jo Inge Bergeta. Na boisko wszedł Amin Sarr, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 75. minucie Erdal Rakip został zmieniony przez Arnóra Traustasona, co miało wzmocnić jedenastkę Malmö. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcosa Alvareza na Tomasza Vestenickiego. W 77. minucie kartkę obejrzał Milan Dimun z Cracovii.

Cornel Rapa
18′ Eric Larsson
Michal Sipľak58′
Anders Christiansen
Sergiu Cătălin Hanca14′
 44′ Søren Krukow Rieks
Florian Loshaj
Oscar Lewicki
Pelle van Amersfoort
31′ 75′ Erdal Rakip
Mateusz Wdowiak
 1′ 67′ Jo Inge Berget
Dawid Szymonowicz
75′ Arnór Ingvi Traustason
Milan Dimun46′ 77′
Marcus Antonsson
Thiago Rodrigues de Souza
67′ Amin Sarr
Tomasz Vestenicky80′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Cracovii w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.