Liga Europy: Maccabi Hajfa - FK Żeljezniczar Sarajewo 3-1 (1-1)

9 września na Sammy Ofer Stadium w Hajfie odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Maccabi Hajfa a Żeljeznicaru. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Maccabi Hajfa 3-1, który wywalczyło awans.

I. Lendrić 34'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od pierwszych minut zespół Żeljeznicaru zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Maccabi Hajfa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Żeljeznicaru nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Ivan Lendrić.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie bramkę wyrównującą zdobył Tjaronn Chery.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 54. minucie kartkę dostał Mehmed Alispahić, piłkarz Żeljeznicaru. W tej samej minucie Mohammad Abu został zmieniony przez Doleva Hazizę.

W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Harisowi Hajdareviciowi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Maccabi Hajfa w 59. minucie spotkania, gdy Nikita Rukavytsya strzelił drugiego gola. W 63. minucie w zespole Żeljeznicaru doszło do zmiany. Mustafa Mujezinović wszedł za Mladena Veselinovicia.

W 64. minucie kartką został ukarany Siniša Stevanović, piłkarz gości.

Jedenastka Żeljeznicaru ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 66. minucie wynik ustalił Yuval Ashkenazi.

Między 69. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze Maccabi Hajfa: Yanic Wildschut, Nikita Rukavytsya, na ich miejsce weszli: Yarden Shua, Stav Nachmani. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Eldara Šehicia, Mehmeda Alispahicia zajęli: Luka Juričić, Damir Sadiković. Od 82. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Mehmed Alispahić54′ 75′
54′ Mohammad Abu Fani
Haris Hajdarević58′
 66′ Yuval Ashkenazi
Eldar Šehić75′
 38′ Tjaronn Chery
Semir Štilić
Neta Lavi
Mladen Veselinović63′
 59′ 76′ Nikita Vadymovych Rukavytsya