Liga Europy. Łudogorec Razgrad 1-1 Ferencvaros. Jakub Świerczok i Jacek Góralski z awansem do fazy pucharowej

W meczu szóstej kolejki Ligi Europy Łudogorec Razgrad zremisował 1-1 z węgierskim Ferencvarosem i awansował do 1/16 finału. Niestety, w składzie Bułgarów nie wystąpił żaden z polskich zawodników. Jakub Świerczok cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, natomiast Jacek Góralski znalazł się poza kadrą meczową z powodu kontuzji.

Przed meczem Łudogorec miał na koncie siedem, a ekipa Ferencvaros sześć punktów. Obie drużyny walczyły więc o awans w bezpośrednim pojedynku.

Prowadzenie dał Bułgarom Jody Lukoki, który w 24. minucie wykorzystał podanie Marcelinha i sprytną podcinką pokonał Denesa Dibusza.

Do wyrównania doprowadził w 95. minucie Mikałaj Sihniewicz. Węgrzy do awansu wciąż potrzebowali jednak jeszcze jednej bramki, której już nie zdołali zdobyć.

W drugim spotkaniu grupy H pewny pierwszego miejsca Espanyol przegrał 0-1 z CSKA Moskwa. Bramkę dla rosyjskiej drużyny zdobył Nikola Vlaszić.

Losowanie par 1/16 finału Ligi Europejskiej odbędzie się w poniedziałek o godzinie 13.00

Endre Botka66′
59′ Georgi Ilkov Terziev
Abraham Akwasi Frimpong27′
Anton Nedyalkov
Marcel Heister
85′ Wanderson Cristaldo Farias
Ihor Kharatin84′
Anicet Abel Andrianantenaina
David Miklós Siger79′
Stéphane Badji
Bi Sylvestre Franck Fortune Boli84′
 24′ 77′ Jody Lukoki
Tokmac Chol Nguen
90′ Claudiu Andrei Keseru
Lukacs Bole
90′ Jordan Ikoko
András Mátyás Csonka
Dan Biton
Danylo Ignatenko84′
85′ Swietosław Djakow
Michal Škvarka79′
77′ Mavis Tchibota Dufounou