Liga Europy: Linzer Athletik Sport Klub - DAC 1904 Dunajska Streda 7-0 (2-0)

24 września na Linzer Stadion w Linzu odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami LASku a DAC Streda. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem LASku 7-0, który wywalczył awans.

T. Sabitzer 77'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Marko Raguž wywołał eksplozję radości wśród kibiców LASku , strzelając gola w szóstej minucie starcia.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna LASku, zdobywając kolejną bramkę. W 16. minucie Marko Raguž ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

W 36. minucie Andrej Fábry został zmieniony przez Danyla Beskorovainyiego. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania celnym strzałem popisał się Petar Filipović.

W 48. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska César Blackman osłabiając tym samym zespół gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników LASku w 51. minucie spotkania, gdy Peter Michorl zdobył czwartą bramkę.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Andreas Gruber.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy LASku w 55. minucie spotkania, gdy Husein Balić strzelił szóstego gola. Między 58. a 72. minutą, boisko opuścili piłkarze LASku: Petar Filipović, Andreas Gruber, Husein Balić, na ich miejsce weszli: Christian Ramsebner, Dominik Reiter, Thomas Sabitzer. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marka Divkovicia, Erica Ramireza zajęli: Martin Bednár, Ion Nicolăescu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników LASku w 77. minucie spotkania, gdy Thomas Sabitzer zdobył siódmą bramkę. W 86. minucie żółtą kartkę dostał Dominik Kružliak, piłkarz DAC Streda.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 7-0.

Martin Jedlička
 46′ 58′ Petar Filipović
Jannik Müller
 55′ 72′ Husein Balić
Andrija Balić
James Robert Holland
Andrej Fábry36′
 51′ Peter Michorl
Zsolt Kalmár
René Renner
András Schäfer
 53′ 58′ Andreas Gruber
Marko Divković60′
 6′, 16′ Marko Raguž
Eric Kleybel Ramirez Matheus60′
Thomas Gebauer
Benjamín Száraz
58′ Christian Ramsebner
Martin Bednár60′
58′ Dominik Reiter
Sainey Njie
72′  77′ Thomas Sabitzer
Ion Nicolăescu60′

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Sędzia nie ukarał zawodników LASku żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.