Liga Europy: Legia Warszawa - KF Drita 2-0 (2-0)

24 września na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Legii a KF Drita. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Legii 2-0, który wywalczyła awans. Na boisku mogliśmy zobaczyć Michała Karbownika występującego w Legii.

Liga Europy
2020-09-24 20:30 | Stadion: Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego | Arbiter: H. Ozkahya
Legia Warszawa
KF Drita
2
0
P. Wszołek 24'
T. Pekhart 43'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Mateuszowi Wietesce z drużyny gospodarzy. Była to 18. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Paweł Wszołek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Legii, strzelając gola w 24. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Legii w 43. minucie spotkania, gdy Tomasz Pekhart zdobył drugą bramkę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

W 56. minucie w zespole KF Drita doszło do zmiany. Betim Haxhimusa wszedł za Kastriota Rexhę. W 59. minucie kartkę dostał Hamdi Namani, piłkarz gości.

W 63. minucie Joel Valencia został zmieniony przez Waleriana Gwilię. Między 66. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze Legii: Luquinhas, Tomasz Pekhart, na ich miejsce weszli: Bartosz Kapustka, José Kanté. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vladicy Brdarovskiego, Almira Ajzeraja zajęli: Erjon Vucaj, Festim Alidema. W 88. minucie kartkę obejrzał Paweł Wszołek z Legii.

Fidan Gërbeshi
18′ Mateusz Wieteska
Almir Ajzeraj74′
67′ Lima Linhares Lucas Luquinhas
Hamdi Namani59′
Bartosz Slisz
Bujar Shabani
 24′ 88′ Paweł Wszołek
Xhevdet Shabani
 43′ 72′ Tomasz Pekhart
Astrit Fazliu
63′ Joel Valencia
Ergyn Ahmeti
63′ Walerian Gwilia
Drilon Islami
67′ Bartosz Kapustka
Erjon Vucaj66′
72′ José Kanté Martínez
Festim Alidema74′
Rafael Lopes
Betim Haxhimusa56′

Drużyna Legii zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Zawodnicy Legii otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.