Liga Europy: Kuopion Palloseura - Suduva Mariampol 2-0 (1-0)

24 września na Savon Sanomat Areena odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami KuPSu Kuopio a Suduvy. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem KuPSu Kuopio 2-0, który wywalczył awans.

I. Tarasovs 72'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KuPSu Kuopio w 31. minucie spotkania, gdy Rangel strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny KuPSu Kuopio.

W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Usmanowi Sale'owi, piłkarzowi KuPSu Kuopio. W 59. minucie w zespole Suduvy doszło do zmiany. Mihret Topcagić wszedł za Valerijsa Sabalę.

W 66. minucie za Nicolása Gorobsova wszedł Domagoj Pušić. W 69. minucie kartkę otrzymał Mihret Topcagić z jedenastki gości.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka KuPSu Kuopio, zdobywając kolejną bramkę. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Igors Tarasovs.

W 76. minucie w drużynie Suduvy doszło do zmiany. Eligijus Jankauskas wszedł za Giedriusa Matulevičiusa. Na 13 minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Artur Pikk z KuPSu Kuopio. Po chwili trener KuPSu Kuopio postanowił wzmocnić linię napadu i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Rangela. Na boisko wszedł Aniekpeno Udoh, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 90. minucie arbiter ukarał kartką Semira Kerlę, zawodnika gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Ivan Hladík
77′ Artur Pikk
Semir Kerla90′
 72′ Igors Tarasovs
Aleksandar Živanović
 31′ 86′ Lucas Rangel Nunes Gonçalves
Nicolás Martín Gorobsov66′
Ats Purje
Giedrius Matulevičius76′
58′ Usman Sale
Eligijus Jankauskas76′
86′ Aniekpeno Udoh
Mihret Topcagić59′ 69′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił jednego gracza. Natomiast jedenastka Suduvy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.