Reklama

Reklama

Liga Europy: KS Kukesi - Slavia Sofia 2-1 (0-0)

27 sierpnia na Air Albania Stadium w Tiranie odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Kukesi a Slavii Sofia. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Kukesi 2-1, który wywalczyło awans.

27 sierpnia na Air Albania Stadium w Tiranie odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Kukesi  a Slavii Sofia. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Kukesi 2-1, który wywalczyło awans.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 11. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Kukesi i jedną drużynie przeciwnej.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Kukesi wyszedł w zmienionym składzie, za Enisa Gavazaja wszedł Albin Gashi.

Nieoczekiwanie to piłkarze Kukesi otworzyli wynik. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Patrick Eze.

Reklama

W 62. minucie Dimitar Rangelov zastąpił Ivayla Emilova. W 65. minucie Vesel Limaj został zmieniony przez Zenela Gavazaja, a za Patricka Eze'a wszedł na boisko Godberg Cooper, co miało wzmocnić jedenastkę Kukesi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Georgiego Tomova na Ventsislava Bengyuzova. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Emil Svetoslavov z drużyny Slavii Sofia. Była to 73. minuta pojedynku.

Zawodnicy Slavii Sofia odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 81. minucie Kaloyan Krastev wyrównał wynik meczu.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Kukesi przyniosły efekt bramkowy. Na pięć minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Godberg Cooper.

Trener Slavii Sofia postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Emila Svetoslavova i na pole gry wprowadził napastnika Dimitara Kirilova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama