Reklama

Reklama

Liga Europy. Karne z Villarreal CF - Manchester United rekordowe w dziejach

Nigdy w dziejach w finale żadnego z europejskich pucharów nie odbył się konkurs z aż 22 jedenastkami. W Gdańsku miało miejsce absolutnie historyczne wydarzenie.

Pierwsze rzuty karne w dziejach europejskich pucharów rozstrzygały o awansie 4 listopada 1970 roku w starciu między Evertonem Liverpool a Borussią Mönchengladbach - awansowali wtedy Anglicy.

Pierwszy finał europejskiego pucharu został rozstrzygnięty w ten sposób 14 maja 1980 roku - wówczas to hiszpański zespół Valencia CF wygrał rzutami karnymi finał Pucharu Zdobywców Pucharów z Arsenalem Londyn na stadionie Heysel w Brukseli. Wtedy oba zespoły wykonały 12 strzałów, by Hiszpanie mogli zwyciężyć 5-4.

Finał Villarreal - Manchester United historyczny

Do tej pory rekordowymi finałami pod względem liczby koniecznych do wyłonienia zwycięzcy jedenastek były starcia Bayernu Monachium z Valencią CF w 2001 roku oraz Manchesteru United z Chelsea Londyn w 2008 roku - oba w Lidze Mistrzów. W tych wypadkach strzelano 14-krotnie. Pod tym względem finał w Gdańsku z 22 jedenastkami wysunął się na czoło finałów wszech czasów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL