Liga Europy: Inter Mediolan - Getafe CF 2-0 (1-0)

5 sierpnia na VELTINS-Arena w Gelsenkirchen odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Interu Mediolan a Getafe CF. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Interu Mediolan 2-0, który wywalczył awans.

C. Eriksen 83'

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby Romelu Lukaku wywołał eksplozję radości wśród kibiców Interu Mediolan (”Nerazzurri”), zdobywając bramkę w 33. minucie meczu. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Alessandro Bastoni.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Nerazzurri”.

W 56. minucie Nemanja Maksimović został zmieniony przez Ángela. W 69. minucie boisko opuścili piłkarze Getafe CF : Jason, Jorge Molina, a na ich miejsce weszli Allan Nyom, Mata.

Chwilę później trener Interu Mediolan postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Lautara Martíneza. Na boisko wszedł Alexis Sanchez, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 76. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale Jorge Molina nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Interu Mediolan doszło do zmiany. Christian Eriksen wszedł za Marcela Brozovicia.

Zespół Getafe CF ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Interu Mediolan, strzelając kolejnego gola. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Christian Eriksen.

W 84. minucie Danilo D'Ambrosio został zmieniony przez Cristiana Biraghiego, co miało wzmocnić drużynę ”Nerazzurri”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mathíasa Oliverę na Portillo oraz Maura Arambarriego na Hugona Dura. W doliczonym czasie gry kartkę dostał Damián Suárez z zespołu Getafe CF. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Marc Cucurella Saseta
84′ Danilo D'Ambrosio
Damián Nicolás Suárez Suárez90′
82′ Marcelo Brozović
Mauro Wilney Arambarri Rosa88′
Roberto Gagliardini
Nemanja Maksimović56′
 33′ Romelu Lukaku
David Timor Copoví
70′ Lautaro Javier Martínez
Jaime Mata Arnaiz69′
Daniele Padelli
Leandro Chichizola
84′ Cristiano Biraghi
Francisco Portillo Soler88′
82′  83′ Christian Eriksen
Ángel Luis Rodríguez Díaz56′
70′ Alexis Sanchez

Arbiter nie ukarał ”Nerazzurri” żadną kartką, natomiast zawodnikom Getafe CF przyznał jedną żółtą.

Drużyna Interu Mediolan w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Getafe CF w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.