Liga Europy: Inter Mediolan - Bayer 04 Leverkusen 2-1 (2-1)

10 sierpnia na Merkur Spiel-Arena w Düsseldorf odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Interu Mediolan a Bayeru Leverkusen. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Interu Mediolan 2-1, który wywalczył awans.

K. Havertz 24'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Interu Mediolan (”Nerazzurri”) otworzyli wynik. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Nicolò Barella.

Drużyna Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Interu Mediolan, strzelając kolejnego gola. W 21. minucie wynik na 2-0 podwyższył Romelu Lukaku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Ashley Young.

Prawie natychmiast Kai Havertz wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Aptekarz”, strzelając gola w 24. minucie starcia. Asystę zaliczył Kevin Volland.

W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Danila D'Ambrosia z Interu Mediolan, a w 43. minucie Daleya Sinkgravena z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 48. minucie sędzia przyznał kartkę Larsowi Benderowi z zespołu Bayeru Leverkusen. Trener Bayeru Leverkusen postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Exequiela Palaciosa i na pole gry wprowadził napastnika Leona Baileya, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Danilo D'Ambrosio zastąpił Victora Mosesa. Między 59. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Bayeru Leverkusen: Daley Sinkgraven, Julian Baumgartlinger, Lars Bender, Kevin Volland, na ich miejsce weszli: Wendell, Nadiem Amiri, Karim Bellarabi, Lucas Alario. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Gagliardiniego, Lautara Martíneza, Alessandra Bastoniego zajęli: Christian Eriksen, Alexis Sanchez, Milan Szkriniar. Od 85. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Interu Mediolan i jedną drużynie przeciwnej.

Drużynie ”Aptekarz” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Interu Mediolan.

Lukasz Hradecky
84′ Alessandro Bastoni
Lars Bender48′ 85′
31′ 59′ Danilo D'Ambrosio
Julian Baumgartlinger68′
 15′ 90′ Nicolò Barella
Kerem Demirbay
Marcelo Brozović
Kai Havertz  24′
59′ Roberto Gagliardini
Exequiel Alejandro Palacios59′
 21′ Romelu Lukaku
Kevin Volland85′
64′ Lautaro Javier Martínez
Aleksandar Dragovic
84′ Milan Szkriniar
Wendell Nascimento Borges68′
Lucien Agoume
Mitchell Weiser
Antonio Candreva
Nadiem Amiri68′
59′ 85′ Christian Eriksen
Florian Wirtz
59′ Victor Moses
Lucas Nicolás Alario85′
Stefano Sensi
Leon Bailey Butler59′
Borja Valero
Karim Bellarabi85′
Sebastiano Esposito

64′ Alexis Sanchez

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Interu Mediolan w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Jedenastka Interu Mediolan w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Bayeru Leverkusen w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.