Liga Europy: HŠK Zrinjski Mostar - FC Differdange 03 3-0 (2-0)

27 sierpnia na Stadionie Bijelim Brijeg odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Zrinjskiego Mostara a Differdange. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Zrinjski Mostar 3-0, który wywalczyło awans.

J. Ivančić 79'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 14. a 25. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Nemanja Bilbija wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zrinjskiego Mostara, strzelając gola w 37. minucie meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zrinjskiego Mostara w 40. minucie spotkania, gdy Miloš Filipović zdobył drugą bramkę.

Na drugą połowę zespół Differdange wyszedł w zmienionym składzie, za Mamadou Balde'a wszedł Hugo Komano. W 51. minucie kartkę dostał Dylan Lempereur, piłkarz Differdange.

W 64. minucie Anes Mašić został zastąpiony przez Josipa Ivančicia. W 65. minucie arbiter pokazał kartkę Gonçalowi Almeidzie z drużyny gości. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w jedenastce Zrinjskiego Mostara doszło do zmiany. Ivan Bašić wszedł za Miloša Filipovicia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zrinjskiego Mostara w 79. minucie spotkania, gdy Josip Ivančić strzelił trzeciego gola. W 80. minucie w zespole Differdange doszło do zmiany. Fadel Gobitaka wszedł za Quentina Leite'a.

Chwilę później trener Zrinjskiego Mostara postanowił wzmocnić linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Ognjena Todorovicia. Na boisko wszedł Miljan Govedarica, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Differdange doszło do zmiany. Shean Garlito wszedł za Gonçala Almeidę. W 85. minucie sędzia pokazał kartkę Ivanowi Bašiciowi, piłkarzowi gospodarzy.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Théo Brusco
14′ Slobodan Jakovljević
Maxime De Taddeo
22′ Petar Stojkić
Geoffrey Franzoni
Mario Tičinović
Dylan Lempereur51′
Ivan Enin
Gonçalo Jorge Almeida da Silva65′ 84′
 40′ 75′ Miloš Filipović
Mamadou Balde25′ 46′
82′ Ognjen Todorović
Kilian Gulluni
Dinko Trebotić
Quentin Leite Pereira80′
 37′ Nemanja Bilbija
Andreas Buch
64′ Anes Mašić
Edin Osmanovic
75′ 85′ Ivan Bašić
Shean Garlito y Romo84′
82′ Miljan Govedarica
Gianni Filipe Medina da Mata
64′  79′ Josip Ivančić
Fadel Gobitaka80′
Petar Kunić
Hugo Komano46′

Zespół Zrinjskiego Mostara był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu. Jedenastka Differdange miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Zrinjskiego Mostara, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.