Liga Europy: Hapoel Be'er Sheva FC - Motherwell FC 3-0 (1-0)

24 września na HaMoshava Stadium w Pétaḥu-Tiqvie odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Hapoelu Beer Szewa a Motherwell. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Hapoelu Beer Szewa 3-0, który wywalczył awans.

E. Acolatse 82'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry żółtą kartkę dostał Maruwan Kabha z Hapoelu Beer Szewa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Miguel Vitor wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hapoelu Beer Szewa, strzelając gola w 43. minucie meczu. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Loaiemu Taże i Tony'emu Wattowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hapoelu Beer Szewa.

Między 54. a 58. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Hapoelu Beer Szewa i jedną drużynie przeciwnej. W 59. minucie Jhonatan Agudelo zastąpił Gaëtana Varenne'a.

W 69. minucie żółtą kartką został ukarany Declan Gallagher, zawodnik Motherwell. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Declan Gallagher, osłabiając zespół Motherwell. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 69. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hapoelu Beer Szewa w 71. minucie spotkania, gdy Josué zdobył z karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Motherwell postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Christophera Longa. Na boisko wszedł Callum Lang, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 75. minucie w drużynie Motherwell doszło do zmiany. Jordan White wszedł za Tony'ego Watta.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hapoelu Beer Szewa w 82. minucie spotkania, gdy Elton Acolatse strzelił trzeciego gola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Trevor Carson
 82′ 86′ Elton Acolatse
Declan Gallagher69′ 70′
58′ Lucas Mariano Bareiro
Liam David Grimshaw
54′ Or Dadya
Ricki Lamie
Sean Goldberg
Nathan McGinley
 43′ Miguel Ângelo Leonardo Vitor
Stephen O'Donnell56′
45′ Loai Taha
Allan Campbell
15′ Maruwan Kabha
Mark O'Hara
86′ Sintayehu Sallalich
Liam Polworth86′
 71′ (k.) Josué Filipe Soares Pesqueira
Christopher Michael Long72′
56′ 59′ Jhonatan Alexander Agudelo Velásquez
Tony Watt45′ 75′
Raz Rahamim
Peter Morrison
Shir Tzedek
Dean Cornelius
86′ César Marcelo Meli
Barry Maguire86′
86′ Tomer Yosefi
Jake Hastie
Rotem Hatuel
Callum Lang72′
Itamar Shviro
Sherwin Dandery Seedorf
59′ Gaëtan Antony Varenne
Jordan Neil White75′

Zawodnicy Motherwell obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy pięć żółtych.