Liga Europy: Hapoel Be'er Sheva FC - FC Dinamo Batumi 3-0 (2-0)

27 sierpnia na HaMoshava Stadium w Pétaḥu-Tiqvie odbył się mecz rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Hapoelu Beer Szewa a Dinama Batumi. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Hapoelu Beer Szewa 3-0, który wywalczył awans.

M. Kobakhidze 21' (samob.)

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Josué.

W 21. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Dinama Batumi Mamuka Kobakhidze. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Giulemu Manjgaladzemu z Dinama Batumi. Była to 26. minuta spotkania.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w drużynie Dinama Batumi doszło do zmiany. Lasha Chaladze wszedł za Giorgiego Navalovskiego. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Josué wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hapoelu Beer Szewa , zdobywając kolejną bramkę w 61. minucie meczu. Chwilę później trener Hapoelu Beer Szewa postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Maruwana Kabhę. Na boisko wszedł Tomer Yosefi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 64. minucie Giorgi Nikabadze został zastąpiony przez Reynalda. W 75. minucie Itamar Shviro został zmieniony przez Gaëtana Varenne'a, a za Miguela Vitora wszedł na boisko Loai Taha, co miało wzmocnić jedenastkę Hapoelu Beer Szewa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giulego Manjgaladzego na Tornike Gaprindashvilego. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Hapoel Beer Szewa: Sintayehu Sallalichowi w 87. i Shirowi Tzedkowi w 90. minucie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Godfrey Oboabona
79′ Miguel Ângelo Leonardo Vitor
Jambul Jighauri
90′ Shir Tzedek
Vladimer Mamuchashvili
62′ Maruwan Kabha
Giuli Manjgaladze26′ 79′
David Yair Keltjens
Benjamin Opeyemi Teidi
87′ Sintayehu Sallalich
Vagner Gonçalves Nogueira de Souza
 9′, 61′ Josué Filipe Soares Pesqueira
Flamarion Jovino Filho
75′ Itamar Shviro
Giorgi Nikabadze64′
Amit Keren
Igor Lewczenko
79′ Loai Taha
Valerian Tevdoradze
62′ Tomer Yosefi
Reynaldo dos Santos Silva64′
75′ Gaëtan Antony Varenne
Wladimir Dwaliszwili

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Hapoelu Beer Szewa, a zawodnikom Dinama Batumi przyznał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.