Liga Europy: Hammarby Sztokholm - Puskás Ferenc Akadémia FC 3-0 (2-0)

27 sierpnia na Tele2 Arena w Sztokholmu odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Hammarby a Puskas Ferenc Akademia. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Hammarby 3-0, który wywalczył awans.

Paulinho 84'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Abdul Khalili wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hammarby , strzelając gola w 14. minucie meczu.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Puskas Ferenc Akademia: Tamásowi Kissowi w 30. i Zsoltowi Nagyowi w 32. minucie.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Hammarby, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik na 2-0 podwyższył Darijan Bojanic.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 48. minucie sędzia przyznał kartkę Liridonowi Latifiemu z drużyny gości. W 55. minucie w jedenastce Hammarby doszło do zmiany. Aron Johannsson wszedł za Muamera Tankovica.

W 61. minucie Liridon Latifi został zmieniony przez Györgya Komáromiego. W 69. minucie Weslen Júnior został zmieniony przez Mariusa Corbu, a za Tamása Kissa wszedł na boisko Benedek Kalmár, co miało wzmocnić zespół Puskas Ferenc Akademia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Abdula Khalilego na Alexandra Kačaniklicia oraz Mohanada Jeahzego na Vladimira Rodicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hammarby w 84. minucie spotkania, gdy Paulinho strzelił trzeciego gola. W 89. minucie arbiter ukarał kartką Vladimira Rodicia, zawodnika gospodarzy.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Kamen Hadzhiev
80′ Mohanad Jeahze
Zsolt Nagy32′
Jeppe Andersen
Csaba Spandler
 32′ Darijan Bojanic
Roland Szolnoki
 14′ 77′ Abdul Rahman Khalili
Tamás Kiss30′ 81′
Imad Khalili
Liridon Latifi48′ 61′
Tim Söderström
Jakub Plšek
 84′ Paulo José de Oliveira
Márton Radics
55′ Muamer Tankovic
Weslen Júnior Faustino de Melo69′
Davor Blažević
Ágoston Kiss
Richard Magyar
Gabor Sipos
77′ Alexander Kačaniklić
Zétény Hosszú
80′ 89′ Vladimir Rodić