Liga Europy: FK Ventspils - FC Dinamo-Auto 2-1 (1-1)

27 sierpnia na Olimpiskā centra Ventspils Stadionā odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami FK Ventspils a Dinamo-Auto. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem FK Ventspils 2-1, który wywalczyła awans.

Liga Europy
2020-08-27 16:00 | Stadion: Olimpiskā centra Ventspils Stadionā | Arbiter: E. Hamiti
D. Rogac 15'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo-Auto w 15. minucie spotkania, gdy Dumitru Rogac zdobył pierwszą bramkę.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Dinamo-Auto: Oleksandrowi Masalovowi w 20. i Maximowi Mihaliovowi w 21. minucie.

Drużyna gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko siedem minut, ponieważ zespół FK Ventspils doprowadził do remisu. Gola strzelił Lucas Villela. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Dinamo-Auto: Vadimowi Pairelemu w 51. i Vadimowi Dijinariemu w 64. minucie. W 70. minucie Abdulla Genaev został zmieniony przez Daniilsa Ulimbaševsa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Ventspils w 75. minucie spotkania, gdy Evgeni Kozlov strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Dinamo-Auto doszło do zmiany. Octavian Bulat wszedł za Dmitriego Nağıyeva.

Chwilę później trener FK Ventspils postanowił wzmocnić linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Kasparsa Svarupsa. Na boisko wszedł Chris Ondong, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FK Ventspils: Daniilsowi Ulimbaševsowi w 83. i Chrisowi Ondongowi w 89. minucie. W czwartej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Guga Palavandishvili, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Alexandr Belousov
70′ Abdulla Genaev
Artiom Bilinschii
90′ Guga Palavandishvili
Ehor Kondratyuk
 22′ Lucas Villela Rezende
Maxim Mihaliov21′
 75′ (k.) Evgeni Kozlov
Vadim Paireli51′
80′ Kaspars Svarups
Octavian Bulat78′
70′ 83′ Daniils Ulimbaševs
Artem Fedorov
Kazeem Ojo Aderounmu
Maksym Pyrohov
80′ 89′ Chris Marlon Ondong Mba
Dan Puscas
Dumte Christian Pyagbara
Nicolai Solodovnicov

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Dinamo-Auto w drugiej połowie wymienił jednego gracza.