Liga Europy: FK Sumqayıt - KF Shkendija 0-2 (0-0)

27 sierpnia na Kapital Bank Arena odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami FK Sumqayıt a KF Shkendija. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem KF Shkendija 2-0, który wywalczył awans.

L. Doriev 89'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FK Sumqayıt: Elvinowi Məmmədovowi w 12. i Tellurowi Mutallimowowi w 34. minucie.

W 55. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Vurğunowi Hüseynovowi, piłkarzowi FK Sumqayıt.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KF Shkendija w 56. minucie spotkania, gdy Besart Ibraimi strzelił z karnego pierwszego gola. W 62. minucie Süleyman Əhmədov został zmieniony przez Adama Hematiego.

W 63. minucie w zespole FK Sumqayıt doszło do zmiany. Səbuhi Abdullazadə wszedł za Xəyala Nəcəfova. Trener FK Sumqayıt postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Elvina Məmmədova i na pole gry wprowadził napastnika Rüfəta Abdullazadəego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Chwilę później trener KF Shkendija postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Omara Imeriego. Na boisko wszedł Arbin Zejnullai, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Səbuhi Abdullazadə z drużyny gospodarzy. W 89. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Tellur Mutallimow z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 34. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KF Shkendija w 89. minucie spotkania, gdy Ljupche Doriev zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili zawodnicy KF Shkendija: Aboubaker Es, Medzhit Neziri, a na ich miejsce weszli Ljupche Doriev, Mevlan Murati.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Ján Krivák
55′ Vurğun Hüseynov
Mevlan Murati90′
34′ 89′ Tellur Mutallimow
Antonio Pavić
62′ Süleyman Əhmədov
Valon Ahmedi
12′ 73′ Elvin Məmmədov
Bruno Dita
Vüqar Mustafayev
Omar Imeri77′
63′ Xəyal Nəcəfov
Medzhit Neziri90′
63′ 85′ Səbuhi Abdullazadə
Leard Sadriu
62′ Adam Hemati
Florent Ramadani
Murad Xaçayev
Arbin Zejnullai77′
73′ Rüfət Abdullazadə
Aboubaker Es Sahhal90′

Sędzia nie ukarał piłkarzy KF Shkendija żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał cztery żółte oraz jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.