Liga Europy: FK Rostów nad Donem - Maccabi Hajfa 1-2 (1-1)

24 września na Rostov Arena w Rostowie nad Donem odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami FK Rostów a Maccabi Hajfa. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Maccabi Hajfa 2-1, który wywalczyło awans.

M. Abu Fani 60'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Eldor Shomurodov wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Rostów , strzelając gola w dziewiątej minucie spotkania.

Drużyna gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Nikita Rukavytsya. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Bogdan Planić z zespołu gości. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Maccabi Hajfa przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie wynik ustalił Mohammad Abu.

W następstwie utraty gola trener FK Rostów postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Khorena Bayramyana i na pole gry wprowadził napastnika Dmitriego Poloza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Roman Eremenko został zastąpiony przez Kenta Hashimota. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter wyrzucił z boiska Danila Glebova z FK Rostów.

W 88. minucie żółtą kartkę dostał Ofri Arad, piłkarz Maccabi Hajfa. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Sun Menachem
64′ Khoren Bayramyan
Bogdan Planić45′
64′ Roman Eremenko
Mohammad Abu Fani  60′ 83′
68′ Danil Glebov
Tjaronn Chery
Dennis Hadzikadunic
Neta Lavi
Aleksiej Jonow
Dolev Haziza85′
 9′ 82′ Eldor Shomurodov