Liga Europy: FK Ordabasy Shymkent - AFC Botoşani 1-2 (1-2)

27 sierpnia na Stadionie Qajimuqan Muñaytpasov w Szymkent odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami FK Ordabasy a Botoşani. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Botoşani 2-1, który wywalczył awans.

M. Dugandžić 33'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie arbiter przyznał kartkę Reagiemu Baahowi z jedenastki gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marcel Holzmann wywołał eksplozję radości wśród kibiców Botoşani, strzelając gola w 25. minucie pojedynku.

Zespół FK Ordabasy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 31. minucie bramkę wyrównującą zdobył May Mahlangu.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Botoşani przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Marko Dugandžić.

Od 37. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka FK Ordabasy wyszła w zmienionym składzie, za Siergieja Chiżniczenkę wszedł Aleksandar Simčević. W 74. minucie Reagy Baah został zastąpiony przez Hamidou Keytę.

Trener FK Ordabasy postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika João Paula i na pole gry wprowadził napastnika Tokhtara Zhangylyshbaya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 80. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Botoşani. W 84. minucie w zespole FK Ordabasy doszło do zmiany. Mirzad Mehanovič wszedł za Viktora Dmitrenkę.

Chwilę później trener Botoşani postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 89. minucie zastąpił zmęczonego Stefana Ashkovskiego. Na boisko wszedł Alexandru Țigănașu, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Botoşani doszło do zmiany. Mihai Roman wszedł za Marka Dugandžicia. W drugiej połowie nie padły gole.

Andrei Chindriş
84′ Viktor Dmitrenko
Denis Graţian Haruţ
Pablo Ezequiel Fontanello
Marcel Holzmann  25′ 43′
Ziguy Badibanga
Alin Ioan Şeroni
45′ 76′ João Paulo da Silva Araujo
Jonathan Yoni Emanuel Rodriguez
37′ Abdoulaye Diakhate
Eduard Marian Florescu80′
Timur Dosmagambetov
Bryan Mendoza83′
 31′ May Sphiwe Mahlangu
Stefan Ashkovski89′
Rúben Luís Maurício Brígido
Reagy Baah Ofosu10′ 74′
46′ Siergiej Chiżniczenko
Marko Dugandžić  33′ 90′
Igor Trofimets
Hidajet Hankič
Talgat Adyrbekov
Alexandru Țigănașu89′
46′ Aleksandar Simčević
Andrei Alexandru Patache
Elkhan Astanov
David Babunski
84′ Mirzad Mehanovič
George Alexandru Cîmpanu
Samat Shamshi
Hamidou Keyta74′
76′ Tokhtar Zhangylyshbay
Mihai Alexandru Roman90′

Zawodnicy FK Ordabasy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.