Reklama

Reklama

Liga Europy: FK Kairat Almaty - FC Noah 4-1 (2-1)

27 sierpnia na Ortalıq Stadion w Ałmatem odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami FK Kairat a FC Noah. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem FK Kairat 4-1, który wywalczył awans.

27 sierpnia na Ortalıq Stadion w Ałmatem odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami FK Kairat  a FC Noah. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem FK Kairat 4-1, który wywalczył awans.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze FC Noah nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Kirill Bor.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Gulzhigit Alykulov.

W 22. minucie arbiter ukarał kartką Denisa Dedeczkę, piłkarza gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Kairat w 35. minucie spotkania, gdy Silva Vagner zdobył drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Reklama

Na drugą połowę zespół FC Noah wyszedł w zmienionym składzie, za Pavela Deobalda wszedł Artem Simonyan. Trener FK Kairat postanowił bronić wyniku. W 59. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Konrada Wrzesińskiego wszedł Aybol Abiken, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce FK Kairat utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce FK Kairat udało się strzelić gola i wygrać.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka FK Kairat, strzelając kolejnego gola. W 70. minucie Silva Vagner po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-1.

Chwilę później trener FC Noah postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Mikhaila Kovalenkę. Na boisko wszedł Saná Gomes, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Gulzhigitowi Alykulovowi z zespołu gospodarzy. W 72. minucie Vladimir Azarov został zastąpiony przez Benika Hovhannisyana.

W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rade'a Dugalica z FK Kairat, a w drugiej minucie doliczonego czasu starcia Kirilla Bora z drużyny przeciwnej.

W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania bramkę samobójczą strzelił zawodnik FC Noah Denis Dedeczko. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL