Liga Europy: FK Iskra Danilovgrad - Lokomotiw Płowdiw 0-1 (0-0)

27 sierpnia na Stadionie Pod Goricom w Podgoricy odbył się mecz rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami FK Iskra a Lokomotiwu Płowdiw. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Lokomotiwu Płowdiw 1-0, który wywalczył awans.

D. Iliev 75'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Milošowi Drinčiciowi z drużyny FK Iskra. Była to 45. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FK Iskra: Luce Malešević w 50. i Miroje Jovanoviciowi w 58. minucie. W 65. minucie Lucas Salinas zastąpił Christiana Ilica.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 73. minucie, w jedenastce Lokomotiwu Płowdiw za Ante Araliki wszedł Georgi Minchev, a w zespole FK Iskra Zoran Petrović zmienił Vladislava Rogošicia.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Dimityr Iliew dla drużyny Lokomotiwu Płowdiw. Bramka padła w tej samej minucie. W 78. minucie w zespole FK Iskra doszło do zmiany. Bogdan Milić wszedł za Aldina Adžovicia.

W następstwie utraty bramki trener FK Iskra postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Balšę Boričicia i na pole gry wprowadził napastnika Milana Đurišicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonym czasie gry w drużynie Lokomotiwu Płowdiw doszło do zmiany. Nikolay Stefanov wszedł za Parvizchona Umarbaeva.

Martin Lukov
45′ Miloš Drinčić
Dinis Costa Lima Almeida
Nikola Kumburović
Lucas Gabriel Masoero Masi
50′ Luka Malešević
Miloš Petrović
82′ Balša Boričić
Momcził Cwetanow
58′ Miroje Jovanović
Lucas Spinola Salinas 65′
Kohei Kato
Parvizchon Umarbaev90′
Irfan Šahman
Petar Vitanov
78′ Aldin Adžović
Ante Aralica73′
73′ Zoran Petrović
Daniel Petrov Dimitrov
73′ Vladislav Rogošić
Nikolay Stefanov Nikolaev90′
82′ Milan Đurišić
Christian Ilic65′
Bogdan Mandić
Georgi Minchev73′
78′ Bogdan Milić
Kenan Muslimović
Sho Yamamoto

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Lokomotiwu Płowdiw żadną kartką, natomiast piłkarzom FK Iskra pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.