Reklama

Reklama

Liga Europy: FH Hafnarfjörður - DAC 1904 Dunajska Streda 0-2 (0-1)

27 sierpnia na Kaplakrikavöllur w Hafnarfjörður odbył się mecz rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami FH Hafnarfjörour a DAC Streda. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem DAC Streda 2-0, który wywalczył awans.

27 sierpnia na Kaplakrikavöllur w Hafnarfjörður odbył się mecz rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami FH Hafnarfjörour  a DAC Streda. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem DAC Streda 2-0, który wywalczył awans.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół DAC Streda zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FH Hafnarfjörour była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników DAC Streda w 23. minucie spotkania, gdy Andrija Balić strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Andrásowi Schaferowi z DAC Streda. Była to 29. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu DAC Streda.

Reklama

W 58. minucie Ólafur Finsen został zmieniony przez Jónatana Jónssona. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Eggertowi Jonssonowi, piłkarzowi FH Hafnarfjörour.

W 71. minucie w jedenastce DAC Streda doszło do zmiany. Andrej Fábry wszedł za Marka Divkovicia. Trener FH Hafnarfjörour postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Daníela Hafsteinssona i na pole gry wprowadził napastnika Atlego Guðnasona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna DAC Streda, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem meczu wynik na 0-2 podwyższył Eric Ramirez.

W 82. minucie w jedenastce FH Hafnarfjörour doszło do zmiany. Baldur Sigurðsson wszedł za Björna Sverrissona. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Guðmann Þórisson z drużyny gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka DAC Streda w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL