Liga Europy: FC Sankt Gallen 1879 - AEK Ateny 0-1 (0-0)

24 września na Kybunpark w St. Gallen odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Sankt Gallen a AEK Ateny. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem AEK Ateny 1-0, który wywalczył awans.

Nélson Oliveira 72'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Od 31. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nenada Krstičicia z AEK Ateny, a w 51. minucie Lukasa Görtlera z drużyny przeciwnej. W 62. minucie za Kwadwa Duaha wszedł Florian Kamberi.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie AEK Ateny doszło do zmiany. Levi Garcia wszedł za Karima Ansarifarda.

Dopiero w drugiej połowie Nélson Oliveira wywołał eksplozję radości wśród kibiców AEK Ateny, strzelając gola w 72. minucie spotkania. W 74. minucie w zespole Sankt Gallen doszło do zmiany. Thody Youan wszedł za Víctora Ruiza.

W następstwie utraty gola trener Sankt Gallen postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Basila Stillharta i na pole gry wprowadził napastnika André Ribeira. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 10 minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał żółtą kartkę Betimowi Fazlijemu z Sankt Gallen. W 90. minucie w drużynie AEK Ateny doszło do zmiany. Jewhen Szachow wszedł za Marka Livaję.

Lukas Görtler z Sankt Gallen w doliczonej piątej minucie spotkania dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 51. minucie.

Panagiotis Tsintotas
31′ Miro Max Maria Muheim
Dmytro Czigrinskij
Leonidas Stergiou
Emanuel Mariano Insúa Zapata
62′ Kwadwo Duah
Efstratios Svarnas
80′ Betim Fazliji
Stavros Vasilantonopoulos
Alessandro Kräuchi
André Luís Gomes Simões
Jordi Quintillà Guasch
Nenad Krstičić50′
74′ Basil Stillhart
Petros Mandalos45′
51′ 90′ Lukas Görtler
Karim Ansarifard68′
Jérémy Bruno Guillemenot
Marko Livaja35′ 90′
74′ Víctor Ruiz Abril
Jewhen Szachow90′
62′ Florian Kamberi
Anel Šabanadžović
74′ André David Oliveira Ribeiro
Bright Enobakhare
74′ Thody Élie Youan
Levi Samuel Garcia68′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Sankt Gallen, a zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Zespół Sankt Gallen w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.